شمار شهرستان‌ قرمز کرونایی در استان مرکزی به سه مورد افزایش یافت

اراک - ایرنا - رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲ شهرستان تفرش و آشتیان در رنگ‌بندی کرونا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرمز اعلام شد که با احتساب زرندیه، شمار شهرستان‌های پرخطر این استان به سه مورد رسید.

«یاسر قربانی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: موج ششم شیوع کرونا در استان مرکزی با سرعت زیادی آغاز شده و مردم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع از شیوع گسترده و سریع کووید ۱۹ شوند.

وی اظهار  داشت: در آخرین گزارش رنگ‌بندی کرونا همچنین اراک، ساوه، فراهان، دلیجان از توابع استان مرکزی در وضعیت نارنجی  هستند و پنج شهرستان محلات، خمین، شازند، خنداب، کمیجان نیز با رنگ زرد رکرونا موقعیت کم‌خطرتری دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: وضعیت شکننده کرونا در استان مرکزی  هر لحظه ممکن است بحران مجدد کرونا را سبب شود بنابراین مردم باید هوشیارانه مصوبات ستاد کرونا را جدی بگیرند و  با عادی انگاری بار مضاعفی را بر دوش کادر درمان نگذارند.

در اعلام وضعیت رنگ بندی کرونایی، رنگ قرمز به معنای خیلی پرخطر، نارنجی یعنی پر خطر و زرد به معنی خطر متوسط است و این نشان دهنده وجود خطر در همه‌ سطوح (خیلی پرخطر،پرخطر و خطر متوسط) کرونا است.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha