۹۶ استخر خاکی پرورش ماهی در روستاهای سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود

زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۹۶ استخر خاکی پرورش ماهی به منظور ایجاد اشتغال برای روستاییان سیستان تا پایان امسال احداث و تجهیز خواهد شد.

ماندانا زنگنه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام با پیگیری های استانداری سیستان و بلوچستان و بر اساس تفاهمنامه مشترک بین قرارگاه منطقه ای قدس، بنیاد هاسب و اداره کل شیلات استان برای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در زمینه جهش تولید و ایجاد اشتغال محقق شد.

وی بیان کرد: بر اساس این تفاهم نامه استخرهای خاکی پرورش ماهی در مکان‌های شناسایی شده از سوی قرارگاه منطقه ای قدس نزسا ساخته می شوند و تامین و توزیع ۹۶ دستگاه هواده آماده استفاده از سوی بنیاد هاسب از جمله تعهدات این تفاهمنامه به شمار می‌رود.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: شناسایی و معرفی استخرهای واجد شرایط، برگزاری دوره‌های آموزشی برای آبزی پروران، تامین بچه ماهی و سایر نهاده‌ها به همراه نظارت بر فرآیند آبزی پروری و معرفی آبزی پروران برای انجام امور بیمه از تعهدات اداره شیلات استان است و سازمان جهاد کشاورزی نیز بر انجام این تعهدات چندجانبه نظارت خواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha