مرغ فروشی‌های آذربایجان‌غربی ۴۲ میلیارد ریال جریمه شدند

ارومیه- ایرنا- معاون نظارت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲ ماه گذشته در راستای برخورد با متخلفان در صنف مرغ فروشی ۴۲ میلیارد ریال برای برخی از فعالان این بخش جریمه نقدی نوشته شده که باید پرداخت کنند.

ایرج مرندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این میزان جریمه برای ۶۴۸ مورد پرونده گرانفروشی و کم فروشی به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: این میزان پرونده تخلف از یک‌هزار و ۶۲۲ مورد بازرسی انجام گرفته به دست آمده و در اختیار مسوولان و دستگاه‌های مربوطه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: به منظور کنترل قیمت مرغ در بازار، با سازمان جهاد کشاورزی جلسه مشترکی برگزار و مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی طی روزهای آینده نسبت به تامین مرغ در بازار اقدام کند.

معاون نظارت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: به دلیل بیماری تنفسی که بین مرغ های ارومیه و جنوب استان شیوع پیدا کرده بود، کمبود مرغ در بازار مشهود بود و مرغدارها عنوان می‌کردند که قیمت تمام شده مرغ بالا رفته است و آن را نیز به قیمت بالاتری عرضه می‌کنند.

مرندی بیان کرد: نظارت‌ها همچنان به قوت خود باقی است و این سازمان نظارت دقیقی بر بازار دارد.

وی اظهار داشت: مشکل اصلی کمبود مرغ در بازار بیماری حاد تنفسی بود که این امر آمار کشتار را کاهش داده بود که با بهبود شرایط موجود، انتظار می‌رود طی روزهای آینده شاهد ثبات در بازار مرغ آذربایجان‌غربی باشیم.

به گزارش ایرنا، ۶ کارخانه جوجه کشی با ۹۴ میلیون قطعه ظرفیت تولید، ۱۵ کشتارگاه با ۳۹ هزار ۵۰۰ قطعه کشتار در ساعت، ۲۷ واحد کارخانه خوراک دام و طیور در استان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۳۶ هزار تن در استان فعال است که می‌تواند در هدایت این استان به رده‌های بالای تولید و صادرات این محصول نقش ایفا کند.

آذربایجان غربی با سالانه ۱۰۲ هزار تن تولید گوشت مرغ جزو هشت استان برتر کشور است، سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور ۳۰ تا ۳۱ کیلوگرم و در استان ۲۷ کیلوگرم است که آذربایجان غربی از نظر تولید در این بخش جزو ۱۰ استان پیشتاز کشور است.

آذربایجان غربی دارای بیش از ۷۰۰ واحد مرغداری است و این استان جزو استانهای دارای زنجیره کامل مرغ در کشور محسوب می‌شود.

طی هفته های اخیر، مشکل بازار مرغ یکی از مهمترین مشکلات شهروندان بوده و افزایش قیمت آن موجب نارضایتی شهروندان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha