معاون وزیر بهداشت: خوابگاه های متاهلان، جوابگوی نیاز نیست

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر تعداد خوابگاه های متاهلان جوابگوی نیاز ازدواج دانشجویی نیست.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش ایرنا، عباس شیراوژن یکشنبه شب در حاشیه مراسم ازدواج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و سلامت اجتماعی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به این سمت می رویم تا بتوان شرایط را برای تعداد بیشتری از دانشجویان از خوابگاه های متاهلان فراهم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چند درصد دانشجویان متاهل از خوابگاه استفاده می کنند؟، گفت: به نظر می رسد که درصد بالایی نباشد.

شیراوژن ادامه داد: در حال حاضر کمتر از هزار واحد خوابگاه‌ متاهلی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور داریم که به نظر می رسد تعداد دانشجویان متاهل خیلی بیشتر از این تعداد باشد.

معاون وزیر بهداشت گفت: بخشی از این تعداد از وام ودیعه مسکن استفاده می کنند و خودشان محل سکونت تهیه می کنند.

وی افزود: جوانان ما در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی هستند و برای کمک به امر مهم ازدواج نیاز به حمایت های ویژه دارند.

شیراوژن ادامه داد: مراسم هایی که در حوزه ازدواج دانشجویی برگزار می شود برای فرهنگ سازی و ترویج ازدواج دانشجویی می تواند کمک کننده باشد.

وی در ادامه به حمایت از ازدواج های دانشجویی اشاره کرد و گفت: وام های ازدواج، خوابگاه های متاهلین و وام ودیعه مسکن از مهمترین حمایت های مالی است.

معاون وزیر بهداشت افزود: به نظر می رسد که وام ودیعه مسکن با توجه به نیاز دانشجویان و مشکلات موجود از کفایت لازم برخوردار نیست.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که در بخش خوابگاه سازی از توان دستگاه ها و سازمان های مختلف کمک گرفت تا توسعه کمی خوابگاه های دانشجویی فراهم شود.

شیراوژن در پایان گفت: همچنین امیدواریم در بخش تسهیلات دانشجویی با کمک مجموعه بانک ها و موسسات مالی بتوان عدد بیشتری به عناوین مختلف از جمله وام ودیعه مسکن در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha