سرپرست معاونت هنری وزارت ارشاد: سیاست‌زدایی از فرهنگ رویکرد جدی ماست

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست‌زدایی از حوزه فرهنگ سیاست و رویکرد جدی این وزارتخانه است که ان‌شاءالله در برنامه ها عملی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمود شالویی شامگاه شنبه در آیین پایانی چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان افزود: تمرکززدایی جزو اولویت های دولت جدید است و با توجه به ظرفیتی که کرمان دارد حتما میزبان رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری خواهد بود.

وی همچنین از تثبیت و استقرار دبیرخانه دایمی جشنواره موسیقی نواحی ایران در استان کرمان خبر داد و تاکید کرد: به یقین استان کرمان این ظرفیت را دارد که چنین رویدادی را برای همیشه میزبانی کند؛ آنچه را که ما اینجا دیدم این بود که بخوبی از عهده این میزبانی برآمده است و هیچ تردیدی نباید باشد که چنین رویدادی در کرمان برگزار شود.

سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آمیختگی نام جشنواره موسیقی نواحی با وحدت بیان کرد: موضوع وحدت هم در حکمت و عرفان و هم در ادبیات عرفانی اهمیت دارد؛ شاید در نگاه تنوع زیادی داشته باشند اما در نهایت یکی هستند و کثرت در ظاهر است و جز وحدت چیزی نداریم.  

شالویی در ادامه با اشاره به شعار این دوره از جشنواره موسیقی نواحی با عنوان «وحدت در کثرت اقوام» گفت: انتخاب این شعار تدبیر مناسبی برای این جشنواره بوده است زیرا درست است که ایران اقوام مختلف و زیادی دارد اما همه چنان با هم هستند و وحدت دارند که قابلیت گسستگی در بین آنها وجود ندارد.  

وی تاکید کرد: همانطور که همدلی از هم زبانی بهتر است این اقوام پیوند قلبی بایکدیگر دارند و همه این همدلی اقوام ایرانی در هنر نمایان است.  

سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بهترین موسیقی در دل قبایل و عشایر است، هدف ما موسیقی اصیل است و به تعبیر مقام معظم رهبری هرچیزی با هنر عجین شود ماندگار خواهد شد.

سرپرست معاونت هنری وزارت ارشاد: سیاست‌زدایی از فرهنگ رویکرد جدی ماست

به گزارش ایرنا آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی که طی چهارروز گذشته در باغ موزه وزیری شهر کرمان جریان داشت با حضور استاندار کرمان، جمعی از مسئولان و هنرمندان و مشتاقان موسیقی همراه بود.

در این دوره از جشنواره موسیقی نواحی که از ۲۹ مهر به صورت غیررقابتی با حضور ۷۰ هنرمند سراسر کشور شروع شده بود از سید فواد توحیدی و پیروز ارجمند از موسیقیدانان و پژوهشگران این عرصه تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha