تیراندازی مرزبانی عربستان به غیرنظامیان یمنی ۲ کشته و ۲ زخمی برجاگذاشت

تهران – ایرنا – منابع خبری روز یکشنبه گزارش دادند، در تیراندازی نیروهای مرزبانی عربستان سعودی به غیرنظامیان یمنی ۲ نفر کشته و ۲ نفر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا از المسیره، نیروهای مرزبانی عربستان سعودی به سوی غیرنظامیان یمنی در منطقه المفتح و العزه واقع در شهرستان مرزی منبه استان صعده آتش گشودند که بر اثر آن ۲ غیرنظامی کشته و ۲ نفر زخمی شدند.

روز گذشته (شنبه) نیز در حمله نیروهای مرزبانی عربستان به منطقه آل شیخ و العزه شهرستان منبه یک غیرنظامی کشته و ۵ نفر دیگر از جمله ۴ مهاجر آفریقایی زخمی شدند.

مناطق مرزی یمن طی ماه‌های اخیر شاهد حملات توپخانه و موشکی ارتش عربستان سعودی بوده است که در این حملات شماری از غیرنظامیان یمنی کشته شدند.

عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha