آمریکا از تایلند دستکش دست دوم طبی وارد کرد

تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان گزارش داد که آمریکا در دوران همه گیری کرونا میلیون ها جفت دستکش کار کرده طبی از تایلند وارد کرده است.

به گزارش ایرنا از سی ان ان، با شیوع و اوج همه گیری کرونا، در تایلند بسیاری از شرکت های غیرقانونی شکل گرفتند که کارگران مهاجر با توجه به تقاضای بالای جهانی، دستکش‌های یکبار مصرف پزشکی را شسته و دوباره به بازار عرضه می‌کردند.

سی ان ان با استناد به نتایج یک تحقیق چند ماهه گزارش داد که دستکش‌های شسته شده به کشورهای مختلف صادر می‌شد. تحقیقات نشان می‌دهد میلیون ها جفت از این نوع دستکش‌ها به آمریکا نیز وارد شده است.

داگلاس استین کارشناس صنعت در این مورد گفت: حجم عظیمی از محصولات بد از جمله دستکش‌های کثیف، دست دوم و نامرغوب وارد آمریکا شده است که به نظر می‌رسد سازمان غذا و دارو به تازگی شروع به بررسی این موضوع کرده است.

تحقیقات در مورد واردات دستکش‌های دسته دوم از تایلند با گزارش یک شرکت آمریکایی که در اوایل سال جاری با گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده و سازمان غذا و دارو تماس گرفته بود، انجام شد.

پس از انتشار این گزارش توسط شبکه سی ان ان، سازمان غذا و دارو آمریکا اعلام کرد که در مورد یک موضوع واکنش نشان نمی‌دهد اما اقداماتی را برای یافتن و توقف فروشندگان محصولات تایید نشده انجام داده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha