یک میلیون و ۶۲۰ هزار دُز واکسن کرونا در لرستان تزریق شد

خرم‌آباد - ایرنا - قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: یک میلیون و ۶۲۰ هزار دُز واکسن کرونا برای جمعیت بالای ۱۲ سال استان تزریق شده و تاکنون ۷۳ درصد جمعیت هدف دُز نخست را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا "علی فرهادی" روز دوشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها با بیان اینکه تاکنون ۲ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۱۳۴ دُز واکسن کرونا وارد لرستان شده است  اظهار داشت: هیچگونه مشکلی برای تامین واکسن کرونا در استان وجود ندارد و افراد دارای شرایط می توانند جهت واکسیناسیون به ۱۲۷ مرکز تجمیعی و بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

فرهادی با بیان اینکه مرگ ناشی از کرونا در استان به ۵۰ درصد کاهش رسیده است تصریح کرد: در صورت بی توجهی به لزوم واکسیناسیون افراد و نقض پروتکل های بهداشتی احتمال شروع موج ششم در لرستان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه مبارزه با کرونا واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی است ادامه داد: در صورت شیوع  موج ششم، شرایط بحرانی در لرستان رقم خواهد خورد بنابراین واکسیناسیون گسترده مانع افزایش تعداد بستری و فوتی می شود.

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان تا دوم آبان ماه به ۱۹۰ هزار و ۴۷ نفر رسیده است که ۲ هزار و ۵۷۱ نفر آنان جان باخته اند.

هم اکنون وضعیت کرونایی شهرستان‌ های ازنا، دورود، چگنی، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و رومشکان زرد و خرم‌آباد، پلدختر و بروجرد همچنان نارنجی می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha