سردار حسن زاده: شهید طارمی شیفته حاج قاسم سلیمانی بود

تهران_ ایرنا_ فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با اشاره به ارتباط صمیمی شهید هادی طارمی با حاج قاسم سلیمانی گفت: این شهید عاشق حاج قاسم سلیمانی بود و تا لحظات آخر عمر خود در رکاب این سردار رشید اسلام بود.

به گزارش ایرنا، سردار حسن حسن زاده عصر یکشنبه در مراسم معبر آسمانی که به تغییر نام خیابان ۱۷ شهریور به نام شهیدان جواد و هادی طارمی اختصاص داشت، گفت: شهید هادی طارمی حدود ۱۰ سال همپای سردار سلیمانی بود و این شهید، دوری از خانواده و همیشه در خطر بودن را به جان خرید و به عشق وطن و حاج قاسم سلیمانی جانش را تقدیم این نظام کرد.

وی با بیان اینکه برادر بزرگ‌ترش یعنی شهید جواد طارمی در عملیات خیبر و در رکاب شهید همت به شهادت رسید، گفت: خانواده شهیدان طارمی باعث افتخار این ملت و مملکت هستند و کار زیبای شهرداری تهران در افتتاح و نامگذاری یکی از خیابان مهم تهران ارزشمند و جای تقدیر است.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ادامه داد: به برکت خون شهیدان طارمی منطقه ۱۸ تهران یکی از مناطق شهید پرور پایتخت است که امروز در این مراسم ۴۴ معبر این منطقه به نام شهیدان نامگذاری شد.

سردار حسن زاده: شهید طارمی شیفته حاج قاسم سلیمانی بود

همچنین پدر شهیدان طارمی نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: شهید جواد طارمی ۱۱ سال مفقودالاثر بود و پیکر پاکش پس از ۱۱ سال به وطن بازگشت.

محمدرضا طارمی افزود: پسرم جواددعاشق شهید حاج همت بود و در کنار این شهید در عملیات خیبر به شهادت رسید و شهید هادی نیز همپای حاج قاسم سلیمانی بود و عاشقانه و همچون دو کبوتر عاشق با هم به سوی خدا پرواز کردند.

وی با بیان اینکه اکنون ما در امتحان الهی هستیم گفت: این شهیدان راه خود نشان را پیدا کردند و در آن مسیر تا آخر ماندند و ما باید در راه شهیدان باشیم.

به گزارش ایرنا، مراسم افتتاح خیابان ۱۷ شهریور به نام شهیدان جواد و هادی طارمی برگزار شد.

همچنین به همت شهرداری منطقه ۱۸ در این مراسم ۴۴ معبر این مناطق به نام شهیدان نامگذاری شد.

شهید سرگرد پاسدار هادی طارمی متولد سال ۱۳۵۸  در زمان شهادت ۴۰ سال سن داشت، وی متاهل و دارای دو فرزند دختر بود.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر از جمله هادی طارمی بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

همچنین شهید جواد طارمی نیز روز چهارم اسفند ۱۳۶۲، در منطقه عملیاتی خیبر به شهادت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha