کرونا یک فوتی و ۱۲۶ مبتلای دیگر در چهارمحال و بختیاری برجا گذاشت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: در ۲۴ ساعت گذشته کرونا در استان یک فوتی و ۱۲۶ مبتلای جدید به همراه داشت.

مجید شیرانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: روند شیوع کرونا در استان در وضعیت با ثبات کاهشی قرار دارد اما هرگونه غفلت و بی‌توجهی می‌تواند این روند را افزایشی کند به صورتی که برخی شهرستان‌های کشور در رنگ بندی جدید اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند و می‌تواند زنگ خطری برای مناطق نارنجی از جمله پنج شهرستان استان ما باشد.

وی ادامه داد: در هفته‌های اخیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به حدود ۴۰ درصد رسیده است و از سوی دیگر با از سر گیری جشن‌های عروسی هشداری برای آغاز موج ششم کرونا به شمار می‌رود.

شیرانی در ادامه با اشاره به آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در استان، تصریح کرد: با ثبت یک فوتی در ۲۴ ساعت گذشته مجموع قربانیان این ویروس در استان به یک هزار و ۶۴۳ نفر و با شناسایی ۱۲۶ مبتلا مجموع مبتلایان به ۸۲ هزار و ۳۸۷ نفر رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با توصیه به مردم استان برای دریافت واکسن کرونا، اظهار داشت: ۷۸۶ هزار نفر در استان واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند که تاکنون از این تعداد ۷۶ درصد دُز نخست و ۴۹ درصد دُز دوم را دریافت کرده‌اند.

شیرانی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه درصد واکسیناسیون علیه کرونا در استان بالاتر از میانگین کشوری است اما انتظار می‌رود آن دسته از افرادی که هنوز اقدام به دریافت واکسن نکرده‌اند سریع‌تر به مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تا یکم آبان ۲۳۳ هزار و ۷۰۳ مورد تست تشخیص مولکولی تشخیص کرونا در استان گرفته شده است.

بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان و کیار در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های سامان، بن، کوهرنگ، خانمیرزا و اردل در وضعیت زرد (خطر متوسط) شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha