استاندار سمنان: توزیع اعتبارات تملک دارایی متوازن می‌شود

شاهرود-ایرنا- استاندار سمنان گفت: سه شاخص محرومیت، وسعت و جمعیت برای توزیع متوازن اعتبارات تملک دارایی استان در بین شهرستان ها در نظر گرفته می شود.

به گزارش ایرنا، سید محمد رضا هاشمی عصر یکشنبه در نشست شورای شهرستان شاهرود در فرمانداری ویژه این شهرستان، با بیان اینکه رعایت توسعه متوازن از غرب تا شرق استان سمنان در دستور کار قرار گرفته است افزود: در زمینه دریافت اعتبارات ملی برای شهرستان ها نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی اقدام‌های خوبی انجام دادند و درخصوص اعتبارات استانی نیز از این پس عدالت رعایت می شود.

وی با بیان اینکه مردم مستحق بهترین ها هستند، ابراز کرد: بالاترین سرمایه مسوولان اعتماد مردم و ترس دشمن نیز از پشتیبانی مردم از انقلاب و ولایت است.

استاندار سمنان تاکید کرد: مسوولان استان باید در برابر مردم متواضعانه رفتار و برای گره گشایی از کار آنان تلاش کنند.

هاشمی با اشار به کمبود شدید آب در بخش کشاورزی استان سمنان به دلیل ۱۶ سال خشکسالی پیاپی، تصریح کرد: ۸۹ درصد از منابع آب استان در بخش کشاورزی مصرف می شود و باید برای حفظ وضعیت موجود و مصرف بهینه آب با توسعه مجتمع های گلخانه ای، توسعه سامانه های آبیاری نوین، اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری و پوشش نهرها تلاش کرد.

وی بر ضرورت توجه و سرمایه گذاری در بخش گردشگری نیز تاکید کرد و گفت: استان سمنان ۸۵۶ اثر ثبت شده در فهرست میراث ملی دارد اما چون زیرساخت ها آماده نشده است، نتوانستیم از فرصت گردشگری برای ایجاد اشتغال استفاده کنیم.

استاندار سمنان افزود: مدت ماندگاری مسافر در استان  از میانگین کشوری کمتر و میزان اشتغال بخش گردشگری ۳۸ درصد است که باید به بیش از ۵۰ درصد برسد.

هاشمی درخصوص واحدهای صنعتی نیز با اشاره به وجود ۱۴۷ واحد راکد در استان سمنان، اظهار داشت: رکود این تعداد واحد به معنای بیکار شدن سه هزار و ۸۰۰ کارگر است.

وی افزود: حفظ وضعیت موجود در بخش صنعت از طریق افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و احیای واحدهای راکد در دستور کار قرار دارد.

استاندار سمنان تامین آب را مهمترین دغدغه این استان دانست و گفت: علاوه بر تامین آب که بر عهده دولت است در توزیع و مصرف آب نیز باید مدیریت شود.

امام جمعه شاهرود نیز در این نشست با اشاره به نامه ۵۳ امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر، اظهار داشت: ایشان فرمودند کارگزاران باید حقوقشان به اندازه ای باشد که بتوانند زندگی خود را اداره کنند.

حجت الاسلام عباس امینی با بیان اینکه پرداخت مناسب حقوق سبب اصلاح نفس کارگزاران می شود، افزود: در این صورت  اصراری به خیانت به بیت المال ندارند و اگر خیانت کنند حجت بر آن ها تمام شده است.

وی همچنین اولین و آخرین مساله شهرستان شاهرود را تامین آب دانست و افزود: تولید و عمران و معیشت مهم است ولی اگر آب نباشد همه خدمات مسوولان زیر سوال می رود.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه سالهاست در شهرستان سرمایه گذاری برای تأمین آب نشده ، ابراز کرد: آب از زیرزمین استحصال کردیم و الان خطر نشست دشت ها را در پیش داریم.

امینی یادآور شد: بیشتر از بیست سال از اجرای طرح فاصلاب شهر شاهرود گذشته است اما ۱۵ درصد بیشتر از آب جمع آوری شده استفاده نمی شود.

وی با انتقاد از نبود تصفیه خانه در طرح فاضلاب شاهرود بیان کرد: اکنون می دانیم دولت نمیتواند این کار را انجام دهد پس باید انجام آن تسهیل شود تا بخش خصوصی از این طلای کثیف استفاده کند.

امام جمعه شاهرود درخصوص راه اندازی فرودگاه این شهر نیز گفت: فرودگاه یک ظرفیت بالقوه است و می تواند در رونق بخش فرهنگ، کشاورزی و صنعت اثر بگذارد.

سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان روز یکشنبه برای شرکت در شورای اداری و بازدید از چند طرح عمرانی نیمه تمام به شاهرود سفر کرده است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha