هواشناسی سمنان با موضوع بارش‌ها و باد شدید هشدار زرد اعلام کرد

سمنان- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به احتمال بارش‌های پراکنده و وزش باد شدید در بیشتر نقاط استان، روز یکشنبه هشدار زرد اعلام کرد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز یکشنبه به ایرنا گفت: ورود سامانه بارشی و فعالیت امواج کم‌دامنه از بعدازظهر یکشنبه ناپایداری های جوی در استان سمنان پیش‌بینی می شود.

ایرج مصطفوی بیان کرد: نوع مخاطره در این سامانه بارش پراکنده باران و برف، ، مه آلودگی، کاهش دید افقی، وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به منطقه اثر فعالیت این سامانه ناپایدار جوی، بیان کرد: بارش پراکنده باران و برف و مه آلودگی در ارتفاعات و نواحی سردسیر و کوهستانی و وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک در ساعات بعدازظهر و شب به ویژه نواحی شمالی و شرقی در پیش است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: احتمال اختلال در تردد یا جاری شدن رواناب در نواحی شمالی به دلیل بارش باران و برف، کاهش دید در محورهای شمالی و کوهستانی در اثر مه آلودگی، مهمترین مخاطرات حضور این سامانه جوی است.

وی گفت: توقف نکردن در حاشیه رودخانه ها و مسیل‌ها، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد در مسیر نواحی کوهستانی ،خودداری از تردد و توقف در زیردرختان خشک و کهنسال و ساختمانهای در حال ساخت، مهمترین توصیه های هواشناسی است.

وی کمینه و بیشینه دمای هوای شهر سمنان برای امروز یکشنبه را ۱۰ و ۲۱ درجه سانتیگراد بیان و اضافه کرد: امروز شهمیرزاد با چهار و آرادان با ۲۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین نقاط استان خواهند بود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به تداوم روند کاهشی دمای هوای استان تا پایان هفته، گفت: روز چهارشنبه شهمیرزاد و رضوان دمای ۲ درجه سانتیگراد را تجربه می کنند و در گرمترین حالت دمای ایوانکی و گرمسار از ۲۰ درجه سانتیگراد فراتر نمی رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha