۳۶ واحد صنعتی استان همدان به چرخه تولید بازگشت

همدان ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان از احیای ۳۶ واحد تولیدی در استان خبر داد و گفت: این صنایع با مشکلاتی مواجه بودند که با کمک مسئولان چراغ آنها دوباره روشن شده است.

«محمدرضا بادامی» روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۱۶ واحد در داخل شهرک های صنعتی استان قرار دارند و ۲۰ واحد در خارج از این محیط مستقر هستند.

وی احیای واحدهای تعطیل و راکد را از اولویت های استان همدان دانست و گفت: تا پایان سال تعداد دیگری از واحدهای تولیدی نیز با بسته های حمایتی دولت به چرخه کار و تولید باز می‌گردند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان با توجه به شعار و سیاست محوری امسال در راستای حمایت از تولید و رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی افزود: جلسات ستاد تسهیل نیز با همین رویکرد به صورت هفتگی و با هدف رفع مشکلات و گره گشایی از کار واحدهای تولیدی در حوزه های مختلف اقتصادی، کشاورزی و صنعتی به طور مستمر و منظم برگزار می شود. 

بادامی با اشاره به نظارت مستمر کارشناسان بر واحدهای تولیدی گفت: سالانه ۲ بار عملیات پایش و ارزیابی شهرک های صنعتی انجام می شود تا گزارش آماری جامعی از وضعیت صنایع فعال و غیرفعال احصا شود. 

وی خاطرنشان کرد: در جریان این پایش عملیات ساخت و ساز  واحدهای تازه تاسیس نیز رصد می‌شود و چنانچه طرحی متوقف شده و مطابق برنامه زمان بندی پیشرفت نداشته باشد اخطارهای لازم صادر و پس از اتمام مهلت مقرر فسخ  قرارداد می شوند.

بادامی افزود: طبق آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سال گذشته هزار و ۵۰۰ جواز تاسیس برای صنایع جدید صادر شده است که بخش زیادی از این واحدها در شهرهای صنعتی ایجاد می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان تصریح کرد: امکانات و زیرساخت های لازم در شهرک ها و نواحی صنعتی استان ایجاد شده و بهترین مکان برای سرمایه گذاری است.

در حال حاضر حدود یک هزار و ۷۰ واحد صنعتی در استان همدان فعالیت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha