درخواست برخی شهروندان داراب:بنیاد مسکن شیوه ساخت مسکن ملی را تغییر دهد

شیراز - ایرنا- برخی از شهروندان داراب فارس در حاشیه سفر اکبر نیک زاد رییس بنیاد مسکن کشور به این شهرستان خواستار آن شدند که ساخت مسکن ملی تا مرحله سفت کاری به عهده این نهاد باشد و از مرحله نازک کاری،ساخت این واحدها بر عهده متقاضیان گذاشته شود.

این شهروندان همچنین خواستار ادغام طرح اقدام ملی و جهش ملی مسکن شدند و از رییس بنیاد مسکن کشور خواستند تا توان متقاضیان را در ساخت مسکن ملی بیشتر در نظر بگیرد.

اکبر نیک زاد،یکشنبه در جمع این افراد حاضر شد و از دلیل تجمع و مشکلات این افراد  آگاه شد و قول بررسی و در صورت امکان پیگیری و حل مشکل را داد.

میزان آورده اولیه در طرح مسکن ملی ۴۰ میلیون تومان و میزان وام دریافتی متقاضیان ۱۵۰ میلیون تومان است اما پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در این طرح این است که عدد تسهیلات و کارمزد آن متفاوت باشد و بر اساس گروه درآمدی و توان خانوارها تنظیم شود.

 نیک زاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین یکشنبه از شهرستان زرین دشت بازدید کرد که این سفر مصوباتی به دنبال داشت .

عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در حاشیه این بازدید اظهار داشت: نیک زاد از شهرستان زرین دشت شامل سه شهر حاجی آباد، شهر پیر ،  دبیران بازدید کرد که در این بازدید ها مصوب شد در صورت عدم مشکل در تامین زمین طرح جهش مسکن در شهرستان زرین دشت حتما منازل ویلایی ساخته شود.

وی ادامه داد:بازنگری طرح هادی در شش روستای این شهرستان به فوریت اقدام شود و بنا به درخواست نماینده مردم در مجلس، این شهرستان بدلیل محرومیت و عقب ماندگی در توسعه، نمونه و الگوی کشوری در نظر گرفته شود تا در حوزه خدماتی بنیاد مسکن کشور عینیت بیشتری داشته باشد.

زمانی اضافه کرد:  اعزام تیم بنیاد از دفتر مرکزی و استان فارس برای بررسی و شناسایی مشکلات و نیازهای شهرستان و روستاها ، تصمیم گیری در خصوص درخواست برخی اهالی برای ساخت مسکن طلاب نیز از دیگر مصوبات سفر بود و مقرر شد در صورت ثبت نام در سامانه مسکن اقدام ملی و در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد متقاضیان این موضوع توسط بنیاد مسکن اقدام شود. 

در این بازدیدها همچنین نمایندگان دهیاران و شوراها مشکلات خود را بازگو کردند. 

شهرستان های داراب و زرین دشت در فاصله ۲۵۶ و ۲۷۲ کیلومتری شرق شیراز در استان فارس قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha