رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا در شوش حدود ۵۰ درصد است

دزفول- ایرنا- سرپرست مرکز بهداشت شوش گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال ویروس در مناطق این شهرستان حدود ۵۰ درصد است.

فیض الله دیناروند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: خیلی‌ها فکر می‌کنند زدن واکسن کرونا به معنای حذف ماسک از چهره و بی‌توجهی به رعایت فاصله اجتماعی است در صورتی که زدن واکسن و رعایت شیوه‌نامه بهداشتی در کنار هم باعث جلوگیری از شیوع این بیماری در سطح جامعه می‌شود.

وی مهمترین علت شکل گیری شرایط کنونی را کاهش استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی دانست و افزود: مردم بدون توجه به اینکه لازمه کنترل کرونا، پرهیز از شرکت در تجمعات است به صورت دسته جمعی در فضاهای عمومی و فروشگاه‌های سطح شهرستان تردد می‌کنند.

دیناروند گفت: ضریب واکسیناسیون در روستاهای شهرستان‌ شوش مطلوب نیست و مسئولان و دهیاران باید نسبت به فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم به دریافت واکسن اقدام کنند تا در این رابطه به متوسط استانی برسیم.

سرپرست مرکز بهداشت شوش تاکید کرد: چنانچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به همین منوال پیش برود و مردم نسبت به واکسیناسیون اقدام نکنند تغییر رنگ این شهرستان از زرد به نارنجی محتمل است. 

شهرستان شوش در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha