۲ آبان ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۵
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84516051
۱ نفر

برچسب‌ها

بیش از هفت هزار کودک واجد شرایط دریافت واکسن سرخک هستند

کیش - ایرنا - رییس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: هفت هزار و ۳۰۰ کودک در این جزیره واجد شرایط واکسن تکمیلی سرخک، سرخچه و اوریون هستند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا رضانیا شنبه شب در نشست برنامه ریزی و هماهنگی طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و اوریون اظهار داشت: برای پیشگیری از این بیماری ها عملیات واکسیناسیون تکمیلی از هشتم تا ۲۱ آبان در کیش اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: اجرا نکردن برنامه‌های ایمن سازی در کشورهای همسایه افغانستان و پاکستان باعث شده طغیان‌هایی در این کشورها رخ دهد و با توجه به تردد اتباع خارجی در کشور، خطر گسترش این بیماری در استان و کشور وجود دارد و می‌تواند دستاوردهای سرخک را با چالش مواجه کند.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان اینکه این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انجام می شود افزود: ساکنانی که کودک ۹ماهه تا هفت ساله دارند، بدون در نظر گرفتن سابقه ایمن سازی قبلی می‌توانند از طریق مراجعه به مرکز خدمات جامع بوعلی، پایگاه‌های سلامت صدف و سحر برای واکسیناسیون متولدین ۱مهر۱۳۹۲ تا ۱بهمن۱۳۹۹ مراجعه‌ کنند.

سرخک یکی از شایع‌ترین بیماری‌های حاد تنفسی است که از طریق تماس مستقیم و غیرمستقیم با ترشحات دستگاه تنفس انتشار می‌یابد؛ به طور کلی سرخک یک بیماری دوره کودکی است که می‌تواند به صورت یک بیماری خطرناک در افراد بالغ و جوان درآید.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha