تمدن سازی از رسالت های انقلاب اسلامی است

کیش - ایرنا - عضو شورای نگهبان و مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: انقلاب اسلامی برای ساختن یک تمدن با الگوگیری از معرفت، حکمت و اخلاق نبوی پا به عرصه گذاشته است.

به گزارش ایرنا، آیت الله علیرضا اعرافی شنبه شب در جشن میلاد حضرت محمد (ص) در مسجد خاتم الانبیا کیش با بیان اینکه اسلام یک تمدن منحصر بفرد است اظهار داشت: انقلاب اسلامی امروز آمده است برابر تمدن های دیگر یک الگوی معنوی برای بشریت با تکیه بر معرف، حکمت و اخلاق پیامبر بسازد.

وی اضافه کرد: عالم اسلام سرمایه هایی شامل ۲ میلیارد نفر جمعیت پرنشاط با درصد بالای جوان در ۵۴ کشور دنیا و داشتن ۶۰ درصد انرژی های دنیا، بیش از نیمی از معادن عالم دارد و لازم است با استفاده از این امکانات بهترین زندگی را ساخته شود.

عضو شورای نگهبان یادآور شد: امت اسلامی برای انسجام و شکل دادن به تمدنی والا در برحه زمانی نیازمند وحدت با تکیه بر ویژگی های شخصیتی پیامبر اکرم (ص) هستند و این مهم باید تقویت اشتراکات دینی مذاهب مختلف محقق شود.

وی افزود: تاریخ یک رشته طولانی است و در مسیر آن  انسان ها یک به یک می آیند و به قافله انتقال می پیوندند و نامشان فراموش می شود اما گاهی در میان انسان های تک ستاره هایی بخاطر بزرگی شخصیتشان در یادها می مانند که پیامبر گرامی بزرگترین این شخصیت ها است که همواره در یادها است.

عضو شورای نگهبان یادآور شد: کمتر شخصیتی تاریخی وجود دارد که ریزه کاری های زندگی او ثبت شده اما در منابع اهل سنت و شیعه بیش از یک هزار گزارش در خصوص ویژگی های اخلاقی و اجتماعی و حکومتی پیامبر اکر (ص) برای نسل حاضر بجا مانده است.

وی افزود: شخصیت هر انسانی تحت تاثیر چند عامل از جمله ژنتیک، خاندان، دودمان و تربیت خانوادگی، محیط عمومی و جامعه ساخته می شود که رسول خدا از خاندانی به پا خواست که دودمانی پاک و منزه تا حضرت آدم بود و در آن کفر و ناپاکی، شرک و بت پرستی جایگاهی نداشت.

آیت الله اعرافی یادآور شد: با وجود اینکه محیط اجتماعی پیامبر بسیار بد بود و مکه به عنوان پایگاه توحید به جایگاه بت تبدیل شده و سبک های زندگی جاهلیت در ان رواج داشت پیامبر (ص) به واسطه  خوبی های خانواده بر همه این عوامل فائق شد.

وی گفت: این شخصیت پس از بعثت در کمتر از ربع قرن توانست با نفود معنوی، پیام و رسالت خود عالم را تحت تاثیر بگذارد و تا کنون نیز این تاثیر معنوی پایدار مانده است.

۱۲ ربیع الاول روایت اهل سنت از ولادت نبی مکرم اسلام تا ۱۷ ربیع الاول روایت اهل تشیع از میلاد رسول گرامی اسلام در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha