۲ آبان ۱۴۰۰،‏ ۰:۲۱
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84516020
۰ نفر

برچسب‌ها

خراسان رضوی نباید در موج ششم شیوع کرونا غافلگیر شود

مشهد-ایرنا- استاندار خراسان رضوی بر استفاده از تشکل‌های مردمی در پوشش گسترده‌تر واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: این استان نباید در موج ششم شیوع کرونا غافلگیر شود.

به گزارش شنبه شب استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان خراسان رضوی ضمن تبریک هفته وحدت افزود: از زحمات همه بخش‌های مربوط به سلامت به ویژه بخش درگیر مبارزه با کرونا تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه برنامه، تحلیل و ساختارها باید متناسب با هم باشند ادامه داد: مسوولان مربوطه به ویژه فرمانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان باید ساختارها را بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح کنند.

استاندار خراسان رضوی محوریت و فرماندهی مقابله با کرونا را دانشگاه علوم پزشکی دانست و گفت: روسای دانشگاههای علوم پزشکی در این استان باید دقت لازم را در این خصوص داشته باشند و تشکیلات‌ عملیاتی را در مجموعه‌های خود راه‌اندازی یا اصلاح کنند.

وی با اشاره به کارکرد قرارگاه‌ها در مواقع حساس و بحرانی افزود: باید در قالب یک قرارگاه شبانه روزی موارد به صورت لحظه‌ای رصد و تصمیم لازم گرفته شود.

نظری ادامه داد: برای مقابله با موج ششم کرونا، قرارگاه باید لحظه‌ای و با هدف پیشگیری اقدام کند و در این خصوص ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها پشتیبان قرارگاه خواهند بود. 

وی گفت: فرمانداران هم باید ستادهای قوی پیشگیری و مقابله با کرونا داشته باشند و با تمام ظرفیت خود مجموعه علوم پزشکی را پشتیبانی کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مشکلات موج پنجم شیوع کرونا نباید تکرار شود افزود: در حال حاضر وضعیت استان از نظر مقابله با کرونا خوب است اما برای اینکه وارد موج ششم شیوع آن نشویم باید تلاش گسترده و هماهنگ وجود داشته باشد و این مهم نیازمند رصد و اقدامات گسترده است.

نظری تجزیه و تحلیل دقیق و جمع بندی اطلاعات شهرستانی را بسیار مهم دانست و ادامه داد: روسای دانشگاههای علوم پزشکی در شهرستانهای استان باید با دبیرخانه ستاد مقابله با کرونا در استان ارتباط داشته باشند و آمار و داده‌ها و اقدامات را بطور دقیق گزارش کنند.

وی گفت: ظرفیت برای واکسیناسیون در استان در حد مطلوب فراهم است و مردم باید نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند تا به سطح قابل قبولی از ایمنی برسیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: نباید اجازه دهیم افرادی که دز اول واکسیناسیون خود را انجام داده‌اند، تحت تاثیر عملیات روانی فضای مجازی از دریافت دز دوم خودداری کنند. 

وی ادامه داد: بهترین راه مشارکت بیشتر مردم در واکسیناسیون استفاده از تشکل‌های مردمی است. این مهم باید تبدیل به یک برنامه عملیاتی شود.

نظری گفت: با همدلی، هماهنگی و هم افزایی بسیاری از مشکلات استان رفع می شود، در این راستا میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و آمار واکسیناسیون شهرستان‌ها باید توسط دانشگاه علوم پزشکی رصد شود تا تصمیم گیری مناسب در مراجع بالاتر اتخاذ گردد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha