یک خانه ورزش روستایی در شهرستان کهک قم تجهیز شد

قم-ایرنا- رییس هیات ورزش‌های بومی محلی قم از تجهیز خانه ورزش روستای ورجان شهرستان کهک به مناسبت هفته تربیت بدنی خبر داد.

احمدکشوری شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مهرماه سالجاری نیز در راستای توسعه سرانه فضاهای ورزشی در مناطق محروم و کم‌برخودار ۸ خانه جدید ورزش روستایی در استان قم تجهیز و به بهره‌برداری رسیده بود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۰۰ خانه روستایی قم از نظر تجهیزات و امکانات مورد نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارند.

یک خانه ورزش روستایی در شهرستان کهک قم تجهیز شد

کشوری در ادامه با اشاره به برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در شهر قنوات، اظهار کرد:  همایش پیاده روی خانوادگی و جشنوار فرهنگی ورزش دا و جشنواره بازی های بومی ومحلی ۳۰ مهرماه جاری در شهر قنوات برگزار شد.

رییس هیات ورزش‌های بومی محلی قم یادآور شد: در این رویداد رشته های ورزشی هفت سنگ مهارتی ، سرکوب زنی ، طناب کشی و پرتاب پنالتی بسکتبال در بخش مردان برگزار شد.

کشوری ادامه داد: در بخش زنان نیز مسابقه دارت به همراه غرفه های مختلف پخت غذاهای سنتی ، صنایع دستی ، پخت آش محلی و توزیع در بین شرکت کنندگان با رعایت پروتکل های بهداشتی ترتیب یافت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مسابقه نقاشی در بین کودکان نیز در قالب این رویداد مفرح ورزشی برگزار شد و در پایان به بیش از ۵۰ نفر از تیم ها و نفرات برتر در سه بخش مردان، زنان و کودکان جوایزی اهدا شد.

یک خانه ورزش روستایی در شهرستان کهک قم تجهیز شد

رییس هیات ورزش‌های بومی محلی قم گفت: یکی از ویژگی های مهم وزش های بومی محلی قم استقبال قابل توجه روستائیان این استان از این قبیل رویدادهای ورزشی و خانوادگی است.

از ۱۹ اردیبهشت سال جاری با مصوبه هیات دولت شهر کهک از نظر تقسیمات کشوری به شهرستان ارتقا یافت. این شهرستان با دو بخش مرکزی و بخش فردو با مرکزیت شهر کهک است.

شهر قنوات در بخش مرکزی استان قم قرارگرفته و فاصله آن با شهر قم حدود ۱۰ کیلومتر است، این شهر در سال ۷۹ با ادغام روستاهای حاجی‌آباد لک‌ها، مرادآباد، والیجرد و حسن‌آباد ایجاد شد و از سابقه تاریخی قابل‌توجهی برخوردار است و گویش برخی از مردم ساکن در این شهر به زبان لکی است.

این شهر در مناطق خشک و کویری قم قرار گرفته است و درگذشته از طریق حفر قنات، آب موردنیاز مردم منطقه تامین می‌شد و به دلیل همین پیشینه تاریخی به نام شهر قنوات شناخته می‌شود؛ قنوات پس از شهر قم دومین شهر پرجمعیت استان است و جمعیت آن به حدود ۱۸ هزار تن می‌رسد.

یک خانه ورزش روستایی در شهرستان کهک قم تجهیز شد

کشوری در پایان ابراز کرد: به مناسبت هفته تربیت بدنی  ورزشکاران روستای باقرآباد در نمازجمعه شهرستان جعفریه حضور یافتند.

شهرستان جعفرآباد در ۳۵ کیلومتری شمال غربی قم قرار دارد و از شهریورماه امسال با تصویب هیات دولت، بعنوان شهرستان جدید اعلام و به این وسیله استان قم سه شهرستانی شد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha