تحقق وعده استاندار هرمزگان به مردم بشاگرد

بندرعباس- ایرنا- چند مطالبه مردم بشاگرد در سفر اخیر استاندار هرمزگان به این شهرستان باپیگیری محقق شد.

به گزارش شامگاه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، یکی از مطالبه های به حق مردم بشاگرد در بازدید مهدی دوستی از مدرسه روستای دستگرد درگاز این شهرستان جهت تامین نیاز این مدرسه تا زمان احداث و نوسازی آن، اختصاص کانکس ها به همراه تمامی تجهیزات مورد نیاز در این فضای آموزشی است که پس از گذشت یک هفته این امکانات استقرار یافت.

همچنین مددجویان متقاضی وام پنل خورشیدی و تمامی طرح های اشتغال زایی در بشاگرد، همچنان از حمایت های کمیته امداد بهره مند خواهند بود.

در سفر اخیر استاندار هرمزگان به شهرستان بشاگرد، تعدادی از مردم  این منطقه خواستار حذف بند «من متعهد می گردم در صورت دریافت وام از حمایت امداد خارج شوم » در فرم تعهد متقاضیان وام اشتغال شدند که با پیگیری انجام شده توسط استاندار، این بند از تعهدنامه برای «دریافت وام پنل های خورشیدی و تمامی طرح های اشتغال مناطق بشاگرد» حذف شد.

 استاندار جدید هرمزگان روز جمعه بیست و سوم مهرماه امسال با اتفاق معاون هماهنگی اموزر عمرانی استانداری، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران اجرایی استان به بشاگرد به عنوان نخستین سفر شهرستانی رفت و مسائل و مشکلات این شهرستان را بررسی کرد.

این سفر که از صبحگاه جمعه شروع شد ابتدا به رسم ادب به گلزار شهدای این شهر رفت و به شهیدان گلگون کفن گمنام آرمیده در بشاگرد با نثار گل و قرائت فاتحه ادای احترام کرد و پس شرکت در نشست شورای اداری به هنگام نماز هم درجمع مردم مردم نمازگزار حاضر شد.

پاسخگویی و پیگیری مشکلات بیش از ۵۰ نامه و درخواست مردمی، تجلیل از موکب داران اربعین حسینی و تلاشگران نیروی انتظامی در حاشیه آیین نماز جمعه، بازدید و بررسی مشکلات مربوط به آب و برق شهرک دستگرد درگاز، دیدار مردمی و بررسی مشکلات روستاهای کارگنجی، درشهر ، بشنو و شهر گوهران ، نشست صمیمی با جمعی از نمایندگان گروه های جهادی و مردم شهرستان بشاگرد در مسجد جامع سردشت و دستور برای استقرار کانکس در مدرسه شهید رضا دهقانی روستای دستگرد درگاز به اداره کل نوسازی از دیگر برنامه های وی بود.

 بشاگرد با جمعیت بیش از  ۵۰هزار نفر به مرکزیت شهر سردشت در فاصله ۳۰۰ کیلومتری شمال شرق هرمزگان۳  بخش ، ۲شهر، ۶ دهستان و ۲۰۲ روستا و درسال ۸۷ از بخش به شهرستان ارتقای یافت همچنان یکی از مناطق محروم استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha