استاندار یزد: استفاده از دیدگاه روحانیان برای توسعه استان ضروری است

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت:: استفاده از ظرفیت طلبه های حوزه های علمیه و بهره گیری از طرح و دیدگاه روحانیان برای توسعه فرهنگی و اجتماعی استان ضروری است .

به گزارش ایرنا، مهران فاطمی شنبه‌شب در جمع گروهی از طلبه ها و روحانیان حوزه علمیه امام‌خمینی (ره) یزد افزود: توجه به گسترش فرهنگ دینی و ارزش‌های انقلابی با همکاری حوزه‌ها و روحانیان محور برنامه های دولت مردمی سیزدهم است .

وی ادامه داد: هم‌اکنون فرصت خوبی برای حضور و مشارکت حوزه‌های علمیه و روحانیان در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی استان فراهم است که باید از این ظرفیت بهره گرفت .

استاندار یزد خاطرنشان کرد: برای موفقیت نظام و انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف به نقش و حضور جدی روحانیان و حوزه‌های علمیه بیش از گذشته واقف هستیم.

فاطمی به شورای فرهنگ عمومی و سایر کارگروه‌های فرهنگی مرتبط در استان اشاره کرد و گفت: روحانیان و حوزه‌های علمیه می‌توانند در این مجموعه ها نقش و رسالت تاریخی خود را انجام دهند.

وی گفت: تهیه و تولید محتواهای مناسب فرهنگی بخش‌های مختلف برای مردم ضروری است ،قطعا در این مورد نقش روحانیان برجسته تر است.

استاندار یزد در ادامه به اهمیت گسترش فرهنگ اصیل در استان یزد  و انتقال آن به مردم و جوانان به عنوان یک موضوع اساسی اشاره کرد و همکاری روحانیان را در این مورد خواستار شد.

فاطمی در ادامه از همکاری و حضور روحانیان و حوزه‌های علمیه استان در خدمت به مردم، نظام و پیشگام بودن در عرصه‌های انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

هم اکنون در ۲۲ حوزه علمیه خواهران یزد سه هزار و ۲۰۰ طلبه در حال تحصیل هستند و تعداد برادران طلبه هم  در ۱۴ حوزه علمیه استان هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شد.         

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha