۱ آبان ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۰
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84515958
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‌های بانوان میبد دایر شد

یزد- ایرنا- نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‌های بانوان و مشاغل خانگی عصر شنبه همزمان با هفته وحدت( ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول ) و به مناسبت سالروز تولد حضرت محمد (ص) در حسینیه انصار بفروییه شهرستان میبد دایر شد.

به گزارش ایرنا نمایشگاه یادشده با نظارت یکی از موسسه های حمایت از بانوان و با همکاری شورای شهر و شهرداری بفروییه راه اندازی شد و تا ششم آبان ماه جاری دایر است.

مسئول موسسه حمایت از بانوان یادشده در حاشیه برگزاری نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از این اقدام عرضه و فروش انواع محصول صنایع دستی ، هنرهای دستی ، خوراکی ها و هرگونه محصولی که بانوان از طریق فروش آن درآمدزایی دارند و از این راه به اقتصاد خانواده و دور ماندن کانون خانواده از آسیب های اجتماعی کمک  می‌کند ، برپا شد.

فهیمه برزگری تعداد افراد شرکت کننده در نمایشگاه را ۵۰ نفر عنوان کرد که برای حضور آنها و استفاده از غرفه ها وجهی دریافت نشد.

به گزارش ایرنا محصول‌های عرضه شده شامل انواع صنایع دستی ، بافتنی های زیبا در قالب عروسک  ، مکرومه بافی،دستگیره، هنرهای دستی تزیینی مانند پته دوزی، زیورآلات و پخت نان محلی سنندج با نام «تیری» است .

شرکت کنندگان محصول را بر روی میزهای چیده شده در فضای حسینیه عرضه و به انتظار مشتری برای فروش محصول هستند، حضور دختران ۱۲ تا ۱۵ سال و زنان بالای ۶۰ سال به عرضه محصول و دستاودهای هنری خود مشغول هستند ، قابل توجه است.

دخترانی که همزمان با تحصیل علم با انجام کارهای هنری اوقات فراغت خود را سپری می‌کنند از جمله آنها فاطمه برزگر ۱۲ ساله ،دانش آموزان کلاس هفتم به تولید دستبند و زیورآلات اوقات فراغت خود را از طریق فروش کارهای دستی سپری و درآمد کسب می کند.

همچین مریم زارع ۱۵ ساله دانش آموز کلاس نهم با آموزش شمع سازی از تابستان امسال به ساخت انواع شمع مشغول و با فروش آنها در فضای مجازی درآمدزایی می‌کند.

همچنین یکی از خواهران صفاری به تولید و عرضه انواع عرق های گیاهی مشغول است ، و خواهرش با تولید و عرضه انواع دستگیره بافتنی و دستگیره و دمی پارچه ای درآمدزایی دارد.

همه شرکت کنندگان در این نمایشگاه از دایر شدن چنین فضایی برای عرضه حاصل فعالیت‌های هنری و نتایج بهینه سازی اوقات فراغت خود اظهار خشنودی کردند و از مسئولان درخواست حمایت در برپایی مرتب جشنواره ها و نمایشگاه های عرضه و فروش محصول تولید شده در حوزه مشاغل خانگی دارند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha