برای زندانیان کلاس‌های تربیتی برگزار شود

قم - ایرنا - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید گفت: برای زندانیان در طول هفته ۲ بار کلاس‌های تربیتی برگزار و ظرفیت بزرگان‌وعلماواستادان نیز مورد استفاده قرار گیرد چرا که این موضوع سبب بازگشت آنها به مسیر صحیح می‌شود.

به گرارش شنبه شب ایرنا، وی در دیدار علی اصغر رنجبر مدیرکل زندان‌های قم، اظهار داشت: زندانیان قابل هدایت و راهنمایی هستند و باید دوره های آموزشی برای آنها در زندان برگزار شود.

وی بیان کرد: برای زندانیان باید برخی تعلیم‌ها اخلاقی و رفتاری برگزار و تربیت شوند چون این موضوع اثر فوق العاده ای دارد، اگر زندانیان در محیط زندان به خوبی تربیت شوند آثار خوبی به همراه دارد.

وی گفت: برخی شرایط خانوادگی سبب می شود انسان خطا کند ولی باید با اخلاق و رفتارمان به گونه‌ای برخورد کنیم که شخص خطاکار از اشتباه خود پشیمان شود.

وی تصریح کرد: در طول هفته ۲ روز کلاس‌های تربیتی برای زندانیان برگزار شود و در این زمینه از بزرگان و علما و استادان استفاده شود که این موضوع سبب می شود زندانیان توبه کرده و به مسیر صحیح باز گردند.

آیت الله علوی گرگانی ادامه داد: باید تعداد زندانیان در استان کمتر شود، البته این تعداد به صفر نمی رسد چون مجرم در همه جا وجود دارد ولی هرچه این رقم کمتر شود سبب افتخار است.

این مرجع تقلید با تاکید بر لزوم برگزاری کلاس‌های آموزشی برای زندانیان گفت: این موضوع سبب رشد علمی‌ و عملی آنها می شود، زندانیان باید اهل کار و عمل باشند و نتیجه زحمت شان به خودشان بازگردد و از این موضوع راضی باشند که در محیط زندان برخی کارها را فراگرفتند و در آینده قابل استفاده و درآمد باشد.

وی با اشاره به اهمیت سر و سامان دادن زندانیان خاطرنشان کرد: باید زندانیان مشغول کار شوند که این موضوع سبب می شود در آینده دست از جرم برداشته و در مسیر درست زندگی کنند و جنایت‌ها کاهش پیدا کند./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha