تمام اتباع خارجی در استان قزوین واکسینه می‌شوند

قزوین - ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: تمام اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز در سطح این استان واکسینه می‌شوند و هیچ محدودیتی در واکسیناسیون این افراد نداریم.

بهمن عشایری رور یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس سند ملی واکسیناسیون باید تمام افرادی که در کشور حضور دارند اعم از ایرانی و اتباع خارجی واکسن دریافت می کنند.
وی اظهار داشت : هم اکنون روند واکسیناسیون اتباع خارجی مجاز در این استان به شکل عادی و همانند دیگر شهروندان در حال انجام است و  تمامی مراکز واکسیناسیون ملزم به تزریق واکسن کرونا به اتباع خارجی هستند،
عشایری تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵ هزار اتباع خارجی در استان قزوین ساکن هستند که از این تعداد ۱۵ هزار نفر پناهنده و نزدیک به ۱۰ هزار نفر دارای گذرنامه هستند.
وی اضافه کرد: تمام این افراد می توانند جهت دریافت واکسن به مراکز تجمیعی مراجعه کنند و هیچ تفاوتی بین ایرانیان و اتباع خارجی در تزریق واکسن وجود ندارد.
این مسوول با اشاره به تسریع روند واکسیناسیون اتباع در استان قزوین افزود: طبق آمار تا هفته  گذشته به بیش از پنج هزار  نفر از اتباع مجاز و غیرمجاز ساکن در استان واکسن های موجود شامل برکت، سینوفارم و آسترازنکا تزریق شده است .
وی ،رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را مهم‌ترین عامل در کنترل شیوع کرونا دانست و تاکید کرد: موثرترین راه مقابله با این ویروس و قطع زنجیره انتقال انجام واکسیناسیون عمومی است .
عشایری ابراز امیدواری کرد تا همه‌ی مهاجرین واجد شرایط ساکن قزوبن هرچه زودتر به مرکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha