تمرکز نظارت‌ها بر عرضه مواد غذایی، میوه و نان در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سعی شده با تمرکز بر سه گروه مواد غذایی، نان، میوه و تره بار نظارت‌ها را تشدید کرده و موجبات رضایت‌مندی مردم را فراهم کنیم.

علی تهوری عصر شنبه در حاشیه بازدید استاندار خراسان جنوبی از بازار بیرجند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر مواد غذایی، نان، میوه و تره بار بیشترین میزان پرونده‌های تخلف صنفی و گزارش‌های مردمی را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: تلاش شده با توجه به نوسانات قیمتی برخی گروه‌های کالایی و انتظارات مردمی نظارت‌ها بر اصناف مختلف تشدید شود.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: با تعامل خوب اداره کل تعزیرات حکومتی استان، روسای شعب تعزیرات در گشت‌ها حضور دارند و در گذشته نمایندگان شعب حضور داشتند لذا چنانچه نیاز باشد در محل وقوع تخلف، حکم قانونی صادر می‌شود.

وی گفت: نظارت بر بازار صبح و بعد از ظهر توسط همکاران و با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود همچنین گزارش‌های مردمی متناسب با شرایط بازار و گروه‌های کالایی مختلف مورد نظارت قرار می‌گیرند.

تهوری اضافه کرد: در بازدید امروز شاهد کمبود گوشت مرغ در سطح بازار بودیم که با دستور استاندار بلافاصله موضوع به کشتارگاه‌ها ابلاغ و متناسب با نیاز بازار امشب گوشت مورد نیاز توزیع می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی امروز به بازار بیرجند رفت تا ضمن تبریک عید و خداقوت به کسبه، وضعیت قیمت‌ها، عرضه کالاهای مختلف و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح بازار و جامعه را به‌صورت میدانی بررسی کند.

در این بازدید که معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و جمعی از مسوولان استانی نیز حضور داشتند، شهروندان، کسبه و بازاریان درخواست‌هایی از جمله اجرای بیمه تکمیلی برای کسبه، بهسازی و بازسازی بازار، ایمن‌سازی محیط، تامین علوفه مورد نیاز دام در شهرستان‌ها و درخواست تسهیلات ارزان‌قیمت مسکن را مطرح کردند که استاندار قول پیگیری داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha