هتلی با ۴۲ میلیارد ریال سرمایه در شهداد کرمان افتتاح شد

کرمان-ایرنا- یک هتل بخش خصوصی شامگاه شنبه با حضور استاندار کرمان و ۴۲ میلیارد ریال اعتبار در شهر شهداد در حاشیه کویر ثبت جهانی لوت افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا این هتل که عملیات احداث آن از سال ۹۶ کلید خورده است در ۲ هزار و ۴۰۰ متر مساحت و دارای ۷۰ تخت بهره برداری شد.

حجت الاسلام احمد الله‌وردی امام جمعه شهداد در مراسم افتتاح این هتل با اشاره به ظرفیت های گردشگری این منطقه گفت: این منطقه به علت ظرفیت های تاریخی و گردشگری دارای بیشترین خانه های بوم‌گردی است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری افراد در حوزه گردشگری گفت: برای آنکه این عرصه رونق بگیرد و مشکلی هم ایجاد نشود ضرورت دارد آیین‌نامه ها و چارچوب‌های گردشگری نیز رعایت شود تاسرمایه گذاران هم بتوانند بدهی خود را بپردازند و شاهد بازگشت سرمایه خود باشند.

بخشدار شهداد نیز در این مراسم با تاکید بر ضرورت تقویت زیرساخت های شهداد با وجود شمار زیاد گردشگران گفت: آثار طبیعی و گردشگری شهداد به کویر ثبت جهانی لوت منحصر نیست بلکه آثار بسیار دیگری وجود دارد که بهره برداری آنها برنامه می‌خواهد.

هتلی با ۶۰ میلیارد ریال سرمایه در شهداد کرمان افتتاح شد

استاندار کرمان نیز در این مراسم با اشاره به موقعیت راهبردی شهداد در کنار کویر لوت، نقش آن در تامین امنیت این کویر و نیز قرار داشتن شهداد در مسیر عبور به استان‌های دیگر گفت: شهداد می تواند محل ثبات و امنیت در کنار کویر ثبت جهانی لوت باشد.

علی زینی وند با اشاره به تاکید و درخواست امام جمله شهداد افزود: منظور امام جمعه این است که در کنار گردشگری به فرهنگ و سنت مردم هم احترام گذاشت شود که خواسته درستی است.

عبدالحمید فهیمی سرمایه‌گذار و مالک هتل پایاب شهداد نیز با تشریح اقدامات انجام گرفته برای ساخت این هتل به خبرنگار ایرنا گفت که حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کل اعتبار این هتل را در قالب تسهیلات دریافت کرده است.

به گزارش ایرنا بخش شهداد در شهرستان کرمان در موقعیت طبیعی و گردشگری خاصی قرار دارد؛ از یکسو، دهستان سیرچ و دیگر مناطق همجوار را با آب و هوایی کوهستانی و به‌عنوان زادگاه هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده شهیر کشورمان در دل خود دارد و از سویی دیگر با چند کیلومتر فاصله بخش‌هایی از کویر ثبت جهانی لوت و آب و هوای گرمش را در خود جا داده است.

جاذبه های طبیعی این منطقه در کنار دهها اثر تاریخی و باستانی، موقعیتی خاص به این منطقه داده است.

استان کرمان با هشت اثر ثبت جهانی دارای بیشترین اثر ثبت جهانی در بین استان های کشور است.

ارگ بم (بزرگترین سازه خشتی جهان)، روستای دست‌کند میمند با چندهزارسال قدمت، باغ زیبای شازده با ویژگی های منحصر به فرد باغ و معماری عمارت آن، دشت کویر لوت در منطقه شهداد کرمان که قدیمی ترین درفش جهان از آنجا به دست آمده و سه قنات «گوهرریز» جوپار در شهرستان کرمان، «اکبرآباد» و «قاسم آباد» در شهرستان بم به ثبت جهانی رسیده است. همچنین روستای دارستان سیرجان و این شهرستان به عنوان خاستگاه بافت گلیم شیرکی پیچ و دهکده جهانی گلیم به ثبت جهانی رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha