تیمهای چوگان تالش گیلان و آذربایجان شرقی فینالیست مسابقات کشور شدند

رشت - ایرنا - تیمهای چوگان تالش گیلان و آذربایجان شرقی با برتری برابر حریفان خود، به دیدار نهایی اولین دوره مسابقات چوگان ساحلی کشور راه یافتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در جریان نخستین دوره رقابت های چوگان ساحلی قهرمانی کشور که از امروز در شهرستان تالش استان گیلان آغاز شد ، تیمهای چوگان ساحلی رخش تالش از استان گیلان و آذربایجان شرقی موفق به برتری برابر حریفان خود شدند و به دیدار نهایی راه یافتند.

در این رقابت ها ، ابتدا تیمهای چوگان ساحلی رخش تالش و قزوین رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم چوگان ساحلی تالش با نتیجه سه بر ۲ برابر  حریف خود به برتری رسید تا ضمن پیروزی در اولین دیدار خود، یکی از شانس های کسب مقام قهرمانی این مسابقات باشد.

همچنین در دیگر بازی های انجام شده، تیم چوگان ساحلی آذربایجان شرقی برابر اصفهان به برتری رسید، تیم چوگان تالش مقابل همای گیلان به برتری دست یافت و دیدار تیمهای چوگان آذبایجان شرقی با همای گیلان با نتیجه مساوی خاتمه یافت تا در نهایت تیمهای تالش و آذربایجان شرقی به فینال این دوره از رقابت ها راه یابند.

نخستین دوره مسابقات چوگان ساحل قهرمانی کشور با خضور تیمهای چوگان همای رشت و رخش تالش از استان گیلان به همراه تیم هایی از استان های اصفهان ، قزوین و آذربایجان شرقی به میزبانی شهرستان تالش برگزار شد که این رقابتها روز یکشنبه با معرفی تیمهای برتر به کار خود پایان می دهد.

رشته ورزشی چوگان قدمتی چند هزارساله در ایران دارد که هم اینک نیز حدود ۸۰ کشور در جهان در این رشته فعالیت می کنند و در ایران نیز پس از یک وقفه طولانی، اولین دوره رقابت های چوگان قهرمانی کشور با حضور ۶ تیم  سال ۹۷ در تهران برگزار و در نهایت تیم میزبان قهرمان مسابقات شد.

هم اینک حدود ۵۰ ورزشکار در رشته چوگان در گیلان فعالیت دارند که از این تعداد ، ۱۰ ورزشکار در بخش آقایان و هشت ورزشکار در بخش بانوان مورد تایید فدراسیون چوگان هستند که می توانند در مسابقات رسمی حضور یابند. گیلان دارای دو زمین چوگان در تالش و رشت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha