دُز سوم واکسن کرونا برای کادر بهداشت و درمان تزریق می‌شود

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر دُز سوم واکسن کرونا در استان تنها برای کادر بهداشت و درمان تزریق می‌شود و هنوز دستورالعملی برای سایر گروه‌ها اعلام نشده است.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آن دسته از کادر بهداشت و درمان که ۶ ماه از تزریق دُز دوم واکسن کرونا آنها گذشته باشد می‌توانند دُز سوم یا یادآور را تزریق کنند.

وی ادامه داد: برای سایر گروه‌های هدف هنوز دستورالعملی ابلاغ نشده است و از مراجعه برای این منظور به پایگاه‌های واکسیناسیون خودداری شود.

شیرانی در ادامه با اشاره به شناسایی ۹۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان طی شبانه‌روز گذشته، تصریح کرد: از این تعداد ۱۷ نفر بستری شدند و ۷۳ نفر نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: بر این اساس شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۸۲ هزار و ۲۶۱ نفر رسید.

شیرانی همچنین از فوت ۲ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ گذشته خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یک هزار و ۶۴۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست دادند.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی و واکسینه شدن بیش از ۷۰ درصد جمعیت استان بار ویروس در سطح جامعه کم شده و می‌توان امیدوار بود که برخی شهرستان‌های استان به وضعیت آبی تغییر رنگ بدهند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تا یکم آبان ۲۳۳ هزار و ۲۲۹ مورد تست تشخیص مولکولی تشخیص کرونا در استان گرفته شده است.

بر اساس آخرین رنگبندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان و کیار در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های سامان، بن، کوهرنگ، خانمیرزا و اردل در وضعیت زرد (خطر متوسط) شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha