شیعه و سنی هراسی آلت قتاله‌ای برای ضربه به پیکره اسلام است

قم-ایرنا-آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع تقلید گفت: در جهان امروز دعوت به اختلاف و تفرقه‌افکنی و شیعه هراسی یا سنی هراسی حربه‌ای مخرب و آلت قتاله‌ای شده است که دردناک ترین ضربه‌ها را بر پیکر امت اسلامی می‌زند.

به گزارش روز شنبه مرکز خبر حوزه، وی در پیامی به سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، آورده‌است: در آغاز لازم می‌دانم که ایام مبارک میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) را به همه شما عزیزان، حاضران و برگزار کنندگان این همایش باشکوه و باعظمت، تبریک گویم.

 وی افزوده است: «وحدت اسلامی» که این همایش سالانه برای بزرگداشت آن برگزار می‌شود، یکی از اصول اجتماعیِ مسلم اسلام است. جوامع بشری در وحدت و انسجام‌ خود تحت تاثیر دو عامل کشش‌های درونی و نیازهای بیرونی قرار دارند که وحدتی است حداقلی‌؛ اسلام برای استحکام این بنیان مهم عنصر ثالثی به نام ایمان را به آن افزوده است تا از این طریق وحدت حداکثری رقم بخورد.

دربخش دیگری از پیام آیت الله مکارم شیرازی آمده‌است:دنیای امروز به وحدت به عنوان یک آرمان و یک ضرورت جدی برای چاره جویی چالش‌های بزرگ، نگاه می‌کند و از این رو به تشکیل اتحادیه‌ها و معاهدات منطقه‌ای و بین‌المللی رو آورده‌است. چیزی که اسلام از قرن‌ها پیش آن را به عنوان یک نیاز قطعی و حتمی برای «حیات طیّبه» به شمار آورده است؛ و این نشانه فطری و جاودانه بودن دین مبین و آسمانی اسلام است.

 وی تصریح کرده است: متاسفانه در جهان دعوت به اختلاف و تفرقه‌افکنی و شیعه هراسی یا سنی هراسی حربه‌ای مخرب و آلت قتاله‌ای شده‌است که دردناک ترین ضربه‌ها را بر پیکر امت اسلامی می‌زند. پدیده شومی که دشمن از دیرباز برای تضعیف جهان اسلام به کار گرفته‌است.

پیام ادامه یافته‌است:در اوضاع کنونی، این پدیده مخرب و ویران‌گر درجریان‌های تکفیری نمود پیدا کرده‌است که از طرفی «کلمه توحید» را هدف قرار داده چرا که تنها خود را موحد می‌دانند و از طرف دیگر، «توحید کلمه» را با هجمه سنگین تبلیغاتی نشانه گرفته، مشغول آتش افروزی و تفرقه افکنی میان این امت واحده هستند. در حقیقت استعمار و جریان‌های تکفیری در یک توافق نانوشته، دست به هم داده‌اند تا ساختار وجودی امت اسلامی را در معرض تهدید قرار داده، چهره رحمانی اسلام را به چهره‌ای خشن و زشت مبدل کنند.

دربخش دیگری ازاین پیام آمده‌است:‌ از این رو امت اسلامی برای رویارویی با این نقشه شوم راهی جز پایبندی به «کلمه توحید» برای زیرساخت وحدت امت و همچنین توحید کلمه برای مهار تبلیغات مسموم و مخرب بر ضد یکدیگر راه دیگری در پیش ندارد. راهبرد امت اسلامی در این مرحله دشوار تاکید بر مشترکات و معذور داشتن یکدیگر در مختلفات است. امیدوارم کنفرانس بین‌المللی «وحدت اسلامی» بتواند در پیشبرد این هدف والا موفق گردد و با همفکری بزرگان و اندیشوران راهکارهای مناسب و کارآمدی را برای  تحقق آن ارائه نماید.

این مرجع تقلید در پایان آورده است: یک بار دیگر از تمامی عزیزان، شرکت‌کنندگان و برگزار کنندگان این اجلاس بزرگ و پرفیض تشکر می‌کنم و عظمت اسلام را با همبستگی و وحدت مسلمانان و توفیق هرچه بیشتر دست‌اندرکاران اجلاس از خداوند متعال را مسألت دارم.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha