سلامت روانی و اجتماعی در استان‌ها باید رصد شود

تهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید بحث سلامت روان و سلامت اجتماعی را در استان‌ها رصد کنیم و ضمن یافتن گروه‌های درگیر، با هم افزایی حوزه درمان و تقویت مبحث ارجاع، گره های موجود در این مسیر را رفع کنیم.

به گزارش ایرنا از وبدا، کمال حیدری روز شنبه در بازدید از دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در نشستی با مدیران این دفتر گفت: مشارکت مردم و نهادها نقش بسزایی در پیشبرد اهداف حوزه سلامت روان دارد.

وی ضمن اشاره به اهمیت مبحث سلامت معنوی گفت: باید بر روی سلامت معنوی کار کرد تا از این طریق سلامت روانی و اجتماعی ارتقا پیدا کند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: باید بحث سلامت روان و سلامت اجتماعی را در استان ها رصد کنیم و ضمن یافتن گروه های درگیر با هم افزایی حوزه درمان و تقویت مبحث ارجاع، گره های موجود در این مسیر را رفع کنیم.

حیدری استفاده از ظرفیت های موجود سایر سازمان ها و نهاد ها را با اهمیت خواند و گفت: ظرفیت بزرگ شهرداری ها و همچنین همکاری تاثیرگذار بسیج می تواند تعیین کننده باشد.

حیدری گفت: حضور میدانی کارشناسان و مدیران این حوزه در سراسر کشور و آشنایی دقیق و نزدیک با مشکلات حوزه سلامت روان باید بیش از پیش ادامه داشته باشد.

در این نشست دکتر مصطفی رضائی رییس مرکز مدیریت شبکه و دکتر احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد حضور داشتند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha