بهترین گزینه برای اداره موقوفات استفاده از نخبگان است

تهران - ایرنا - مدیرکل برنامه‌ریزی، نظارت و تحول سازمانی اوقاف و امور خیریه گفت: سازمان باید از فضای سنتی برای اداره موقوفات به‌ سوی شیوه‌های نوین برود و بهترین گزینه‌ای که می‌توانست انتخاب کند، استفاده از ظرفیت نخبگان ایران اسلامی بود.

به گزارش ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، «محمد مولایی» درباره حمایت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از شرکت‌های دانش‌بنیان، با تاکید بر اینکه این سازمان با موقوفاتی که در اختیار دارد، ظرفیت‌ها و کارکردهای متعددی برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، اظهار کرد: سازمان ناچار بود تا از فضای سنتی برای اداره موقوفات گذر کند و به‌سوی شیوه‌های نوین برود و بهترین گزینه‌ای که می‌توانست انتخاب کند، استفاده از ظرفیت نخبگان ایران اسلامی بود.

وی ادامه داد:‌ نخبگان ایده‌هایشان را در شرکت‌های دانش‌بنیان عملیاتی می‌کنند؛ در واقع نخبگان یک طرح را در یک مرکز نوآوری پرورش می‌دهند و نهایتا طرح به مرحله تجاری‌سازی می‌رسد و وارد تولید انبوه می‌شود.

ظرفیت سازمان اوقاف برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان‌

مولایی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه با موقوفاتی که در اختیار دارد، ظرفیت‌ها و کارکردهای متعددی برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد داشت، افزود: با استفاده از این ظرفیت‌ها، می‌توانیم به موقوف علیهم و جامعه خدمت‌رسانی کنیم.

مدیرکل برنامه‌ریزی، نظارت و تحول سازمانی سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: مزیت سازمان اوقاف و امور خیریه نسبت به نهادها و دستگاه‌های دیگر، این است که آنها اعتباری را می‌گیرند تا کاری را انجام دهند اما ما برخلاف آنها نه‌تنها اعتباری نمی‌گیریم، بلکه از ظرفیت نهاد «وقف» برای خدمت‌رسانی به جامعه استفاده می‌کنیم.

مولایی با بیان اینکه همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه با شرکت‌های دانش‌بنیان نشان می‌دهد که این سازمان در یک میدان جدید وارد شده، خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر، همه در این مجموعه در تلاشند تا ایده حمایت از دانش‌بنیان‌ها پرورش یابد تا سازمان بتواند با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان کشور موقوفات را اداره کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha