سمنانی‌ها ۵۲ میلیارد ریال در آیین «شور عاطفه‌ها» مشارکت کردند

سمنان- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ۵۲ میلیارد ریال کمک مردم استان در آیین «شور عاطفه‌ها» نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، علی بحیرایی روز شنبه به مشارکت مردم استان سمنان برای کمک به تحصیل و رشد علمی دانش‌آموزان در سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۴۰۱ اشاره و بیان کرد: در آیین شور عاطفه‌های امسال هر خانه به یک پایگاه شور عاطفه‌ها تبدیل شد تا دانش‌آموزان از تحصیلات خود بازنمانند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت و رشد کمک‌های مردمی در شور عاطفه‌ها، مشارکت در رشد سطح علمی دانش‌آموزان است، تصریح کرد: مجموع مشارکت‌های مردمی در سرفصل‌های خرید ملزومات آموزشی شامل نوشت‌افزار، سبد تحصیلی و تأمین تبلت و گوشی‌های هوشمند بود و این روند با پایش مستمر دانش‌آموزان ادامه دارد.

بحیرایی با بیان اینکه مجموع مشارکت‌های مردمی در شور عاطفه‌های سال گذشته به ۳۲ میلیارد ریال رسید، خاطرنشان کرد: سال جاری با رشد ۶۲ درصدی به ۵۲ میلیارد ریال افزایش یافت.

وی بیان کرد: آیین شور عاطفه ها را می توان گامی مهم در راستای کاهش عدالت آموزشی و رشد سطح علمی دانش آموزان نیازمند دانست چرا که بسیاری از دانش آموزان نیازمند به دلیل نداشتن ملزومات آموزشی به ویژه در شرایط کرونا از تحصیل بازمی‌مانند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به فعالیت بیش از ۱۳۵ مرکز نیکوکاری در استان، ادامه داد: ۳۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از مجموع مشارکت‌های مردمی در شور عاطفه‌های امسال از طریق مراکز نیکوکاری به‌صورت نقد و کالا و بقیه مشارکت‌ها از طریق کمیته امداد سراسر استان سمنان جمع‌آوری‌شد.

بر اساس آخرین آمار ۶ هزار و ۲۵ دانش‌آموز زیر حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات مختلف این نهاد بهره‌مندمی شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha