گاز واحدهای تولیدی خارج از شهرکهای صنعتی گلستان تامین می‌شود

گرگان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز گلستان گفت: عمده واحدهای تولیدی خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی این استان به دلیل دسترسی نداشتن یا فاصله زیاد با شبکه از مزایای گازطبیعی بهره مند نیستند.

علی طالبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با هدف تحقق  جهش تولید، گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی متقاضی استفاده از سوخت گازطبیعی با اولویت پیگیری می شود.

وی یادآور شد: سرمایه گذاران حوزه های صنعت در  استان می توانند برای تامین گاز مصرفی با مراجعه به ادارات گاز در محل اجرای طرح یا مرکز استان، درخواست خود را ارایه داده تا اقدام بعدی برای گازرسانی به واحدهایی که ظرفیت گازرسانی دارند، صورت گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست های حمایتی دولت و یارانه مصوب شورای اقتصاد، استقبال صاحبان صنایع برای استفاده از سوخت گاز افزایش قابل توجهی یافته و اکنون درخواست متعدد در استان وصول شده است.

مدیرعامل شرکت گاز گلستان با بیان این که گازرسانی به ۹۳۶ طرح تولیدی و صنعتی عمده در استان انجام شد، به توزیع اجرای گازرسانی این واحدها در شهرستان های استان اشاره و اضافه کرد : در این ارتباط، ۳۷ واحد صنعتی در آزادشهر، ۱۰۷ واحد در آق قلا، ۵۷ طرح در بندرگز، ۴۵ طرح در بندرترکمن گازرسانی شده است.

به گفته طالبی  ۳۵ طرح در رامیان، ۷۵ طرح در علی آباد، ۸۲ طرح در کردکوی، ۳۶ طرح در کلاله، ۲۰ طرح در گالیکش، ۲۲۹ طرح در گرگان، ۳۱ طرح در گمیشان، ۱۴۴ طرح در گنبدکاووس، پنج طرح در مراوه تپه و ۳۳ طرح در مینودشت اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز گلستان تصریح کرد: بزرگترین مشتریان گاز مصرفی استان، نیروگاه برق علی آباد کتول با تولید برق یکهزار مگاوات و کارخانه سیمان پیوند در گالیکش اختصاص دارد.

طالبی افزود: در نیمه نخست امسال نیروگاه سیکل ترکیبی علی آباد کتول بهمراه سه نیروگاه مقیاس کوچک CHP در مجموع ۹۰۹ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۴۲۳ مترمکعب و کارخانه سیمان ۴۹ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۷۰۴ مترمکعب مصرف داشته اند.

به اعتقاد وی گاز طبیعی علاوه بر کاهش آلاینده های زیست محیطی، نقطه عطفی در شکوفایی اقتصاد، بستر مناسب برای افزایش تولید و سرمایه به وجود خواهد آورد.

در گلستان یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی و صنایع تبدیلی کشاورزی وجود دارد که ۹۷ درصد آن را صنایع کوچک تشکیل می دهد.

اقتصاد اصلی اهالی استان یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان بر پایه کشاورزی استوار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha