رییس انجمن اسکیت هاکی: با نایب قهرمانی در امارات تاریخ‌ساز شدیم

تهران- ایرنا- رییس انجمن اسکیت هاکی روی یخ گفت: سطح مسابقات امارات بسیار بالا بود و تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان با نایب قهرمانی در این مسابقات تاریخ‌ساز شد.

کاوه صدقی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم اسکیت هاکی روی یخ ایران نخستین تورنمنت بین‌المللی خود را تجربه کرد و در ایران ما فدراسیونی برای هاکی روی یخ نداریم و به همین دلیل با عنوان انجمن اسکیت هاکی با سه رشته اسکیت هاکی روی یخ، اسکیت هاکی اینلاین و اسکیت هاکی رینک زیر مجموعه فدراسیون اسکیت فعالیت می‌کنیم.

وی افزود: ۱۱ سال پس از تاسیس فدراسیون جهانی هاکی روی یخ و در ۲ سال گذشته توانستیم به عضویت این فدراسیون درآییم اما در این مدت جهان دچار ویروس کرونا شد و هیچ اعزامی نداشتیم.

رییس انجمن اسکیت هاکی روی یخ دلیل عضویت دیرهنگام ایران در فدراسیون جهانی را نداشتن پیست اسکیت روی یخ دانست و گفت: با راه‌اندازی این پیست در ایرانمال، توانستیم عضو فدراسیون جهانی اسکیت هاکی روی یخ شویم.

وی درباره مسابقات پیش روی ملی‌پوشان افزود: هاکی‌بازان مرد در دویژن ۴ جام جهانی قرقیزستان در اسفند و هاکی بازان زن در چلنج کاپ آسیا فیلیپین در دویژن ۳ و پسران هم در چلنج کاپ آسیا در سنگاپور در دویژن ۳ در اردیبهشت ۱۴۰۱ شرکت می‌کنند.

رییس انجمن اسکیت هاکی: با نایب قهرمانی در امارات تاریخ‌ساز شدیم

صدقی خاطرنشان کرد: قبل از کاپ دبی قرار بود به کاپ توسعه آلمان برویم اما این رقابت‌ها به خاطر کرونا لغو شد. تنها رقابتی که ملی‌پوشان می‌توانستند خود را در آن محک بزنند در کاپ آزاد امارات بود که چون امارات یک کشور چندملیتی است، مسابقات آن سطح بالایی دارد و در این رقابت‌ها بازیکنان حرفه‌ای از تاپ دویژن جهان حضور داشتند.

وی یادآور شد: در کاپ امارات در بخش مردان تجربه خوبی کسب کردیم و بازیکنان خوش درخشیدند اما سطح مسابقات خیلی بالا بود و آنها بازی‌های خود را واگذار کردند اما در بخش زنان شگفتی‌ساز شدیم. تیم ملی زنان تیم رد راکت روسیه را در دیدار اول برد و دو تیم از امارات را شکست داد اما به تیم رد راکت روسیه در فینال باخت و دوم شد.

رییس انجمن اسکیت هاکی روی یخ ادامه داد: نایب قهرمانی در کاپ امارات اتفاق ویژه‌ای برای دختران بود و همه این بازیکنان در اینلاین هاکی فعالیت می‌کردند. همچنین تیم ملی مردان اینلاین هاکی در نخستین تجربه خود را در سال ۸۴ در قهرمانی آسیا آخر شدند اما پس از ۱۳ سال در سال ۹۷ قهرمان آسیا شدند و در بخش دختران چهار مدال برنز را در آسیا کسب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: فیلم «جایی برای فرشته‌ها نیست» روایت زندگی دختران ملی‌پوش است. این فیلم نشان می‌دهد درست است که هاکی روی یخ ورزش گرانی است اما جامعه اسکیت هاکی ما بچه پولدار نیستند و با گرفتاری ‌زیاد بدون هیچ حمایتی تجهیزات را تهیه و سعی می‌کنند ورزش را ادامه دهند.

صدقی یادآور شد: بازار بازرگ ایرانمال حامی ملی‌پوشان برای تمرینات آنها بود و زمین و مربی را به صورت رایگان در اختیار بازیکنان قرار داد. زیرا مربیان ملی ما هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند و فدراسیون هم بودجه‌ای برای کمپ‌ها ندارد. برای اعزام به کاپ امارات هم باشگاه فرمانیه نصف هزینه‌های لباس و اعزام را پرداخت کرد و با ۵۰۰ میلیون تومان حامی مالی تیم شد و باقی هزینه‌ها را بازیکنان متقبل شدند و توانستیم راهی این سفر شویم.

وی افزود: اتفاق پیش‌رو این است که فهمیدیم کجای کار هستیم و می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که کمتر از ۶ ماه آینده در بخش زنان و مردان در مسابقات رسمی فدراسیون جهانی صاحب مدال می‌شویم.

جام باشگاه‌های اسکیت هاکی روی یخ امارات معتبرترین مسابقات هاکی روی یخ منطقه محسوب می‌شود؛ این رقابت‌ها طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ مهرماه با حضور ۱۰ تیم در دو بخش زنان و مردان در پیست یخ دبی‌مال و پیست یخ باشگاه النصر برگزار شد.

تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان در نخستین دیدار خود، میزبان رقابت‌ها را با نتیجه سه بر صفر شکست داده بود و در دیدار دوم نیز مقابل تیم قدرتمند روسیه با نتیجه پر گل چهار بر دو پیروز شد. زنان هاکی‌باز ایران در دومین روز بازی‌ها در مصاف با روسیه با نتیجه چهار بر یک مغلوب شدند و با پیروزی چهار بر صفر مقابل ال استارز امارات راهی فینال و در دیدار نهایی نیز برابر روسیه مغلوب شده و عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha