موزه‌ها فردا (یکشنبه) باز است

تهران- ایرنا- مدیرکل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام این که فردا (یکشنبه، دوم آبان) تمام موزه‌های این وزارت‌خانه باز است، گفت: شیوه‌نامه‌های بهداشتی در موزه‌ها رعایت می‌شود.

محمد رضا کارگر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اعلام این خبر گفت: فردا یک‌شنبه (دوم آبان) مصادف با ۱۷ ربیع الاول روز ولادت پیامبر اکرم (ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق تمام موزه‌های زیر مجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی آماده پذیرش بازدید کنندگان خواهد بود.

وی در ادامه درباره ساعات بلیط فروشی در این موزه‌ها گفت: از نیمه دوم سال یعنی از ابتدای مهرماه تا ۲۹ فرودرین ماه ساعت فعالیت موزه از ۹ تا ۱۷ خواهد بود. 

کارگر در واکنش به برخی فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی درباره تراکم جمعیت در برخی موزه‌ها با وجود شرایط کرونایی گفت: موزه‌داران ما به شدت شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده و از حضور تعداد زیاد بازدید کننده جلوگیری می‌کنند. اگر تراکم جمعیتی مشاهده شده، مربوط به فضای بیرون از موزه ها است.

وی در خصوص بلیت فروشی اینترنتی موزه‌ها گفت: تقریبا همه موزه‌ها امکان خرید اینترنتی را دارند و علاقه‌مندان می توانند پیش از ورود به موزه ها اقدام به خرید بلیت کنند و این شیوه خرید می‌تواند به مدیریت میزان بازدید کنندگان کمک کند.

کارگر گفت: در حال حاضر تقریبا بیشتر بازدیدکنندگان اینترنتی بلیت می‌خرند که با این شیوه از تراکم بازدید کننده در برخی از سانس‌ها می توان جلوگیری کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha