وزیر ارتباطات: لازمه توسعه اینترنت روستایی تامین زیرساختهای آن است

مشهد- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات لازمه توسعه شبکه تلفن همراه و اینترنت در روستاهای خراسان رضوی را تامین زیرساختها از جمله برق، راه دسترسی و امنیت تاسیسات عنوان کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه در بازدید از ساختمان اصلی اداره کل پست خراسان رضوی گفت: بر اساس قانون، ۸۰ درصد از روستاهای کشور باید تا پایان سال جاری به اینترنت پرسرعت متصل شوند که در ادامه این روند تا پایان امسال همه روستاهای کشور به اینترنت متصل خواهند شد.

عیسی زارع پور افزود: آنچه باید از سوی مسوولان محلی برای توسعه شبکه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت روستایی مدنظر قرار گیرد تامین جاده دسترسی، نیروی برق و همچنین امنیت تاسیسات آن است، در مواردی شاهد بودیم ترانس برق یک مجموعه مخابراتی را چهار بار سرقت کرده اند.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از روستاهای کشور فاقد پوشش تلفن همراه و اینترنت است ادامه داد: معادل ۲۰ درصد روستاهای کشور و حدود هشت هزار روستا در مناطق سخت گذر و مرتفع واقع شده‌اند که امیدواریم مسوولان محلی در خراسان رضوی نسبت به تامین زیرساختهای لازم همت گمارند تا با همکاری خود مردم و به صورت جهادی، پوشش اینترنت روستایی در این استان تکمیل گردد.

وزیر ارتباطات: لازمه توسعه اینترنت روستایی تامین زیرساختهای آن است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر امروز به مشهد از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات مشهد و بخش فعالیتهای پستی در ساختمان اصلی پست مشهد بازدید کرد.

در بازدید از پارک فناوری ۶ هزار مترمربعی در طبقه چهارم پست مرکزی استان، فعالان حوزه فناوری به بیان دغدغه ها و دیدگاه های خود برای توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری های نوین و استارتاپی پرداختند.

کارکنان پست مشهد نیز ضمن بیان مطالبات صنفی خود، پرداخت حقوق برخی کارکنان در مقایسه با سایر بخشها را اندک و نابرابر توصیف کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha