رشد آرام قیمت سکه

تهران- ایرنا- قیمت سکه در بازار تهران امروز (شنبه، اول آبان ماه) با ۲۲۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز کاری گذشته به رقم ۱۱ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه امروز ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۲۲۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز کاری گذشته به رقم ۱۱ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز پنج میلیون و ۴۰ هزار تومان شد.

همچنین اُنس جهانی طلا با هشت دلار افزایش نسبت به روز کاری گذشته برابر یک‌هزار و ۷۹۳ دلار شد.

به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. امروز نرخ ارز در بازارها رشد داشت و هر دلار آمریکا ۱۰۰ تومان در صرافی‌های بانکی افزایش یافت.

همچنین در بازار جهانی نیز قیمت انس جهانی طلا هشت دلار افزایش داشت. رشد جهانی طلا و افزایش نرخ دلار موجب شد امروز قیمت انواع سکه و طلا افزایشی باشد و هر سکه طرح جدید در بازار تا لحظه مخابره خبر ۱۱ میلیون و ۸۵۰هزار تومان داد و ستد شود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha