نشان فداکاری به شهید ابراهیم حرآبادی تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «ابراهیم حر آبادی» تعلق گرفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش،  برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «ابراهیم حر آبادی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید ابراهیم حر آبادی در سال ۱۳۳۸ در روستای حرآباد از توابع شهرستان اراک دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۶ به‌صف دریادلان نیروی دریایی ارتش پیوست. سپس برای گذراندن دوره‌های تکمیلی و تخصص‌های لازم  به آلمان اعزام و پس از بازگشت به میهن در سال ۱۳۶۱ به منطقه دوم دریایی بوشهر منتقل و در واحدهای شناور منطقه دوم دریایی بوشهر مشغول به کار شد.

سرانجام  این شهید والامقام در تاریخ ۲۹ فروردین ماه ۱۳۶۷، در رویارویی مستقیم با ناوگان نیروی دریایی آمریکا به همراه دیگر کارکنان ناو جوشن در اثر برخورد موشک به فیض شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha