۷۰۰ خدمت رایگان پزشکی در کردستان ارائه شد

سنندج – ایرنا - رییس اردوهای جهادی و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به مناسبت هفته وحدت اردوی جهادی این دانشگاه در شهر مالوجه شهرستان قروه و ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج برگزار و بیش از ۷۰۰ خدمت رایگان پزشکی ارائه شد.

به گزارش ایرنا، دکتر محمدباقر خادم عرفان روز شنبه اظهار داشت: به مناسبت هفته وحدت تیم دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با چهار استاد و ۱۶ دانشجو به مردم شهر مالوجه خدمات دندانپزشکی رایگان ارائه دادند.

وی از ارائه بیش از ۷۰۰ خدمات دارویی، درمانی، دندانپزشکی و آموزشی رایگان در این اردوی جهادی خبر داد و افزود: در این اردوی ۲ روزه بیش از ۲۰۰ نفر مراجعه کننده پذیرش شدند، ضمن اینکه ۱۲۰ ترمیم کامپوزیت و آمالگام، ۹۰ مورد کشیدن دندان و آموزشهای بهداشتی به مراجعه کنندگان ارائه شد.

رییس اردوهای جهادی و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: در اردوی جهادی که در شهر مالوجه و ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج برگزار شد علاوه بر تیم دندانپزشکی، چهار متخصص، ۲ ماما و یک پزشک عمومی بیش از ۵۰۰ خدمات دارویی و درمانی و ۲۰۰ نوع خدمات دندانپزشکی به مراجعه کنندگان ارائه دادند.

خادم عرفان اضافه کرد: در این اردوی جهادی علاوه بر خدمات دارویی، درمانی وآموزش بهداشت،۲۰۰ ماسک پارچه ای رایگان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به مردم اهدا شد.

وی گریزی نیز به سایر خدمات ارائه شده در این اردوی جهادی زد و اظهار داشت: با توجه به استقبال مردم شهر مالوجه و ناحیه منفصل شهری نایسر تیم های واکسیناسیون کووید ۱۹ نیز حضور داشتند و مراجعه کنندگان را علیه ویروس کرونا واکسینه کردند و حدود ۶ میلیون تومان دارو به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار گرفت.

سه هزار و ۲۸۰ دانشجو در ۴۳ رشته و هشت مقطع تحصیلی در پنج دانشکده دندانپزشکی، پزشکی، پرستاری و مامایی، بهداشت و پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha