تمام روستاهای کشور تا سال ۱۴۰۱ به شبکه پُر سرعت اینترنت متصل می‌شوند

مشهد- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر حدود ۸۰ درصد از روستاهای کشور به شبکه پرسرعت اینترنت متصل هستند و روستاهای باقیمانده در مناطق دور افتاده و صعب العبور واقع شده‌اند که طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا سال ۱۴۰۱ به شبکه پُرسرعت اینترنت متصل خواهند شد.

عیسی زارع پور روز شنبه در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در بستر شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت باید خدمات مختلفی در راستای زیر ساختهای روستاها برای توسعه اقتصاد روستا، بازاریابی دستاوردها و محصولات روستا ارائه شود و به طور کلی مزیت‌ها و اقتصاد دیجیتیال بر بستر شبکه ارتباطی قرار گیرد. 
وی با اشاره به بازدید از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد ادامه داد: در این پارک زیر ساخت‌های خوبی برای تولید محتوا ایجاد شده است که می‌تواند الگویی برای سایر نقاط کشور باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این سیستم از قابلیت‌های مختلفی برخوردار است و شرکتهای نوپا می‌توانند در بخشهای مختلف از جمله انیمیشن، بازیهای رایانه‌ای و فعالیت‌های استارتاپی استفاده کنند.
زارع پور افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای فعالیت در فضای مجازی و توسعه حرکت‌های این چنینی از جوانان برومند این کشور حمایت می کند و ظرفیت‌های خوبی در این زمینه موجود است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز به مشهد سفر و از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به مساحت ۶ هزار متر مربع  واقع در طبقه چهارم پست مرکزی استان بازدید کرد.
در این پارک، ۱۴ شرکت فناوری اطلاعات با قابلیت ۵۵ فعالیت استارتاپی استقرار دارند که ۲ شرکت از این تعداد شتاب دهنده هستند.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha