عادی انگاری شهروندان باعث کُند شدن سیر نزولی کرونا در کرمانشاه شده است

کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه هنوز چهار شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، گفت: متاسفانه عادی انگاری شهروندان باعث شده سیر نزولی کرونا در استان کرمانشاه کُند باشد.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز شنبه در نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد؛ عنوان کرد: براساس آمار اعلام شده متاسفانه تنها ۴۷ درصد از شهروندان کرمانشاهی پروتکل ها را رعایت می کنند که این میزان بسیار کم است.

وی افزود: این آمار نشانگر آن است که در این شرایط دشوار تهدید کرونا، مردم عادی انگاری می کنند و نگران گرفتار شدن در  پیک ششم هستیم.

استاندار کرمانشاه هشدار داد: اگر کسی واکسن نزد در واقع به گرفتار شدن استان در یک تهدید عمومی کمک کرده است.

او گفت: ظرفیت ترزیق روزانه ۱۰۰ هزار دُز واکسن در استان وجود دارد ولی به دلیل مراجعه کم شهروندان، روزانه تنها ۲۰ هزار دُز تزریق می‌شود.

بازوند تصریح کرد: انتظار این است که مردم کرمانشاه به شایعات غیرعلمی توجه نکنند و حتما برای تزریق واکسن مراجعه نمایند.

وی تاکید کرد: با توجه مصوبه سازمان امور استخدامی، تزریق واکسن برای کارکنان دولت اجباری شده و کارمندان هرچه زودتر برای این کار اقدام کنند.

چهار شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی

براساس رنگ‌بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌ روانسر از روز شنبه اول آبان از لحاظ شیوع کرونا به قرمز و گیلانغرب به نارنجی تغییر وضعیت دادند و هم اکنون شهرستان های پاوه، جوانرود، سرپل ذهاب و روانسر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

براساس این گزارش، شهرستان‌ های کرمانشاه، هرسین، سنقروکلیایی، کنگاور، صحنه، اسلام آبادغرب و گیلانغرب در وضعیت نارنجی و شهرستان های قصرشیرین، ثلاث باباجانی و دالاهو نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

براساس رنگ بندی ۲۴ مهرماه وزارت بهداشت، شهرستان روانسر در وضعیت نارنجی و گیلانغرب در وضعیت زرد کرونایی قرار داشتند.

هم‌اکنون ۷۷۹ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند که از این تعداد ۱۵۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و حال ۳۲ نفر هم وخیم است.

مجموع جان‌ باختگان استان کرمانشاه هم از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۷۰۹ نفر رسیده است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha