محدودیت‌های شرایط زرد کرونایی درقم اِعمال می‌شود

قم - ایرنا - استاندارقم گفت: با توجه به ورود قم به شرایط زرد کرونایی ، از امروز تمام محدودیت‌ها مطابق با این شرایط در استان اجرایی خواهد شد.

بهرام سرمست روز شنبه درپایان جلسه ستاد ملی کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس درآن شرکت کرده بود، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، قم به وضعیت زرد رسیده و تمام محدودیت‌ها نیز بر همین اساس مورد اجرا قرار می‌گیرد.

وی افزود: متاسفانه تعدادی از شهرستان‌های غربی کشور به وضعیت قرمز کرونایی رسیدند و این یک هشدار است و باید نگران پیک ششم باشیم.

سرمست همچنین اضافه کرد: مردم قم از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به بهداشت فردی رتبه نخست کشور را دارند، ولی شهروندان باید در تزریق واکسن همت کنند.

وی ادامه داد: برغم آنکه قم از نظر مراکز و زیرساخت‌های واکسیناسیون سومین استان کشور به شمار می‌آید، ولی متاسفانه وضعیت این استان از نظر واکسیناسیون مطلوب نیست، در ایام پیش رو همه ارگان‌ها کمک کنند و همشهریان نیز برای واکسیناسیون مراجعه نمایند تا از این نظر، پوشش حداکثری پیدا کنیم.

استاندار قم در بخشی از سخنان خود مباحث صورت گرفته در مورد طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: مدیریت هوشمند محدودیت‌ها از اول آذرماه در کشور اجرایی می‌شود و با اجرای این طرح در رابطه با اصناف، اداره‌ها، تمامی مشاغل و مراکز فرهنگی تصمیم‌گیری خواهد شد که به صورت هوشمند محدودیت‌ها اعمال و از تعطیلی یکپارچه نیز جلوگیری شود.

وی طرح فوق را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: لازمه اجرای این طرح پوشش حداکثری واکسیناسیون برای کارکنان دولت و همه افراد فعال در مشاغل پرتجمع و پرخطر است.

وی یادآور شد: در این جلسه تاکید شد که صداوسیما، اصحاب رسانه، مسئولان آموزش‌وپرورش و دانشگاه علوم پزشکی برای اقناع‌سازی و روشنگری جامعه در مورد واکسن اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

سرمست افزود: متاسفانه برای مخالفت با واکسیناسیون حرکت‌هایی صورت گرفته‌است و تجمع‌هایی از سوی اقلیتی در جامعه در مقابل مجلس شورای اسلامی شکل گرفته بود، این افراد باید توجیه شوند که برای سلامتی مردم دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا باید نحو شایسته‌ای اجرایی شود.

قم که از بیستم شهریورماه در وضعیت نارنجی و پرخطر کرونایی کشور قرار داشت، در آخرین بروزرسانی اپلیکیشن ماسک از اول آبان‌ماه وارد شرایط زرد کرونایی شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha