افتتاح موزه خودروهای تاریخی ایران

تهران- ایرنا- موزه خودروهای تاریخی ایران صبح امروز با حضور رییس بنیاد مستضعفان و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، افتتاح شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از بنیاد مستضعفان، موزه خودروهای تاریخی ایران با حضور «سید پرویز فتاح» و «سید عزت الله ضرغامی» با نمایش ۶۱ وسیله نقلیه منحصر به فرد تاریخی متعلق به دوران قاجار و پهلوی افتتاح شد.
 
این موزه که با هزینه ای معادل ۱۲۰ میلیارد تومان توسط موسسه موزه های بنیاد مستضعفان احداث شده، در فضایی به وسعت ۱۱ هزار متر مربع، خودروهای تاریخی را در چهار سالن واقع در جاده قدیم تهران- کرج به نمایش عمومی می گذارد.
 
از مهمترین خودروهای به نمایش درآمده در این موزه ارزشمند، نمایش تنها خودروی مرسدس بنز k۵۰۰ با اتوبان کوریر در جهان است که در کنار نمایش اولین مدل خودروی تولیدی کارخانه رولزرویس تحت عنوان «سیلور گوست» متعلق به احمد شاه قاجار در معرض دید عموم قرار گرفته است.
 
همچنین بزرگترین گنجینه رولزرویس دنیا با ۲۱ دستگاه خودرو از مدل های سیلورگوست، فانتوم های ۳، ۴، و ۵، سیلوکلاود، سیلور رایت، سیلور شادو و کورنیش و همچنین بزرگترین گنجینه مرسدس بنز ۶۰۰ در دنیا در کنار تنها نمونه خودروی تولید شده در جهان با همکاری شرکت های بنز، پورشه و فولکس واگن در این موزه به نمایش درآمده است.
 
نمایش کالسکه سلطنتی ناصرالدین شاه قاجار نیز از دیگر ویژگی های این مجموعه بی‌نظیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha