سوارکاری در خلخال رونق گرفت

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و استقبال جوانان خلخالی از رشته مفرح سوارکاری ، این رشته ورزشی سفارش شده اسلام در رونق گرفته است.

سیدناصر میرمرسلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از رکود طولانی هم‌اکنون سوارکاری در خلخال  احیا شده و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ سوارکار در این رشته ورزشی مورد تاکید دین اسلام فعالیت دارند.

او اظهارکرد: راه‌اندازی سه باشگاه سوارکاری و مراکز نگهداری اسب ، آموزش سوارکار و امور مربوط به تربیت اسب و و ایجاد میدان برگزاری مسابقات کورس ویژه سوارکاری از سوی متقاضیان بخش خصوصی در حال اقدام است.

میرمرسلی گفت: انتظار از مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط همکاری در زمینه تامین زمین موردنیاز از محل اراضی ملی در اختیار منابع طبیعی برای احداث باشگاه‌های ورزشی سوارکاری و زمین اجرای مسابقات سوارکاری در این شهرستان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال افزود: با راه‌اندازی ۲ پیست سوارکاری در شهر کلور مرکز بخش شاهرود و همچنین روستای گردشگری خمس از توابع بخش مرکزی خلخال ، این رشته ورزشی در خلخال رونق می‌گیرد.

میر مرسلی اظهارکرد: سوارکاری در این شهرستان با فعالیت جوانان علاقه‌مند به این رشته ورزشی به صورت سنتی و با برگزاری مسابقات و جشنواره‌های سوارکاری فعال می‌باشد که با راه اندازی پیست‌های جدید و همچنین احداث باشگاه مدرن این رشته در آینده نزدیک رونق بیشتری خواهد گرفت.

وی افزود: با هدف حمایت از این رشته ورزشی نخستین همایش سوارکاران خلخال گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش امروز با شرکت ۲۵ نفر از سوارکاران و با حرکت نمادین سوارکاران در سطح شهر و تجمع آنها در میدان دانشگاه برگزار و علاوه بر اجرای حرکات نمایشی در این محل از سوارکاران این شهرستان تجلیل شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha