فرمانده سپاه سرپل ذهاب: وحدت مسلمانان نقشه های دشمن را خنثی می کند

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سرپل ذهاب گفت: امروز دشمن درصدد ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان است از این رو باید مسلمانان با وحدت و انسجام در راستای خنثی نمودن توطئه های دشمن تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ پاسدار نوروز اکبری عصر شنبه در مراسم هفته وحدت با تبریک سالروز میلاد نبی اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در مسجد قادر الحسینی سرپل ذهاب افزود: اتحاد و برادری مسلمانان هر اندازه مستحکم تر باشد شکست دشمنان اسلام و مسلمین حتمی تر خواهد بود.

وی اظهار داشت: امروزه دشمنان اسلام درصدد هستند وحدت و انسجام و همدلی و برادری را کمرنگ و از بین ببرند و زمینه تفرقه افکنی را رواج دهند بنابراین باید هوشیار و آگاه باشیم و نقشه های دشمنان اسلام را خنثی سازیم.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سرپل ذهاب گفت: دین اسلام دینی کامل و جامع است که برای تمام امور ما انسان‌ها برنامه ریزی کرده است، از روابط شخصی ما با خدا گرفته تا روابط اجتماعی، خانوادگی، اقتصادی از این رو مسیر تعالی و پیشرفت را مشخص کرده است.

 وی ادامه داد: ما باید پیام قرآن و کلام خداوند را در مسیر زندگی خود جاری کنیم و با تقویت وحدت بتوانیم برای پیشرفت و تعالی کشور گام برداریم.

در استان کرمانشاه که بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد؛ حدود ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان و بیش از ۲ هزار و ۵۹۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد نیمی از جمعیت در مرکز استان زندگی می کنند.

این استان بافتی قومی و مذهبی دارد و اقوام کُرد، لک، جاف و ترک و همچنین مذاهب و فرق اهل تسنن، تشیع و اهل حق در آن سکونت دارند.

به دلیل تنوع قومی و مذهبی و وجود خُرده فرهنگ های فراوان از استان کرمانشاه به عنوان هندوستان ایران نام می برند، کرمانشاه از پیشینه تاریخی نیز برخوردار است و سنگ نوشته ها و بناهای تاریخی دوران قبل از اسلام و دیگر دوره های تاریخی نشان از وجود فرهنگ و تمدن در این دیار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha