لیگ برتر والیبال با شهرآورد تهران آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- فصل جدید لیگ برتر والیبال ایران از فردا (یکشنبه) آغاز می‌شود. جدال ۲ تیم تهرانی سایپا و سایپا نخستین بازی این فصل است.

به گزارش ایرنا، فصل جدید لیگ برتر والیبال ایران قرار است از فردا (یکشنبه دوم آبان) با برگزاری هفت مسابقه آغاز شود. در حساس‌ترین بازی هفته،‌ سایپا و پیکان در سالن فدراسیون به مصاف هم می‌روند. سالن خانه والیبال هنوز آماده نشده و به همین دلیل تیم‌های تهرانی باید در سالن فدراسیون به میدان بروند.

سایپا هفت بار نایب‌قهرمان لیگ ایران شده و پیکان هم ۱۵ بار به مقام قهرمانی رسیده است و هر ۲ تیم از این نظر رکورددار هستند. تا چند سال قبل، جدال سایپا و پیکان حساس‌ترین بازی فصل و تعیین‌کننده قهرمان بود. پیکان که پس از سال ۹۳ هنوز نتوانسته به سکوی نخست مسابقات برسد، امسال دوباره هدایت تیم را به پیمان اکبری سپرده و تعداد زیادی از ستاره‌های فصل گذشته شهرداری ارومیه را هم جذب کرده است. سایپا هم با سرمربیگری ناصر شهنازی، تیمی جوان را آماده حضور در فصل جدید لیگ برتر کرده است.

فولاد سیرجان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر که هفته گذشته جام قهرمانی آسیا را هم تصاحب کرد، در هفته نخست باید در تهران از آذرباتری ارومیه میزبانی کند. سالن خانگی فولاد آماده برگزاری مسابقه نیست و به همین دلیل قهرمان ایران و آسیا باید در تهران به میدان برود. شاگردان سعید رضایی تازه در کوران مسابقات بودند و آماده هستند اما این تیم هم خستگی مسابقات را همراه دارد و هم اینکه در مسابقات باشگاه‌های آسیا از بازیکنانی مثل علیرضا بهبودی و صابر کاظمی بهره می‌برد که دیگر آنها را در ترکیب خود ندارد.

رضا تندروان هم که پس از کسب قهرمانی لیگ برتر با فولاد سیرجان، به شهرداری ارومیه پیوست، با تیم جدیدش باید در خانه خود از راه‌یاب ملل مریوان پذیرایی کند. نمایندگان ارومیه تاکنون قهرمانی لیگ ایران را به دست نیاورده‌اند و خواسته مهم آنها از تندروان، رسیدن به سکوی نخست کشور است.

برنامه کامل هفته نخست لیگ برتر والیبال

تهران، سالن فدراسیون، ساعت ۱۵، سایپا تهران - پیکان تهران

ارومیه، سالن غدیر، ساعت ۱۶، شهرداری ارومیه - راه‌یاب ملل مریوان

اصفهان، سالن ۲۵ آبان، ساعت ۱۶، سپاهان - مس رفسنجان

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت ۱۶، هراز آمل - پاس گرگان

ورامین، سالن شهید گل‌عباسی، ساعت ۱۶، شهرداری ورامین - هورسان رامسر

یزد، سالن شهداب، ساعت ۱۶، شهداب یزد – شهرداری گنبد

تهران، سالن فدراسیون، ساعت ۱۸، فولاد سیرجان – آذرباتری ارومیه

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha