پاکستان: هیچ توافقی با آمریکا برای عملیات در افغانستان وجود ندارد

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان اعلام کرد که این کشور وارد هیچ توافقی با آمریکا مبنی بر انجام عملیات نظامی و اطلاعاتی در افغانستان با استفاده از حریم هوایی کشورش نشده است.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی وزارت امور خارجه پاکستان روز شنبه واکنش سخنگوی این وزارتخانه درخصوص برخی گزارش‌ها مبنی بر رسمی شدن توافقنامه استفاده از حریم هوایی پاکستان توسط ایالات متحده برای انجام عملیات نظامی و اطلاعاتی در افغانستان، را منعکس کرد.

«عاصم افتخار» در بیانیه‌ای گفت: هیچ توافقی با واشنگتن برای استفاده از حریم هوایی پاکستان جهت انجام عملیات در افغانستان وجود ندارد.

وی اظهار داشت: پاکستان و ایالات متحده همکاری‌های دیرینه‌ای در زمینه امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم دارند و دو طرف همچنان بایکدیگر رایزنی های منظم انجام می‌دهند.

نخست وزیر پاکستان اواخر شهریور امسال طی یک گفت‌وگو سابقه روابط با ایالات متحده طی دو دهه اخیر را وحشتناک و فاجعه بار توصیف کرد و گفت: پاکستان به عنوان متحد آمریکا بارها هدف حملات پهپادی قرار گرفت و همزمان مشارکت در افغانستان نیز به ضرر ما تمام شد.

"عمران‌خان" که همواره از مخالفان سرسخت پیوستن پاکستان به آمریکا در افغانستان و مشارکت در جنگ به اصطلاح علیه تروریسم است، رفتار آمریکایی‌ها در قبال پاکستان که زمانی متحد غیرناتو آن محسوب می‌شد، را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

نخست وزیر پاکستان خردادماه امسال نیز اعلام کرد: این کشور هرگز پایگاهی به آمریکایی‌ها برای انجام ماموریت در خارج از مرزها (افغانستان) نخواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha