۲ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84515238
۲ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه مبل در کرمان؛ بُنجلگاه پایتخت‌نشینان یا نیاز شهروندان؟

کرمان- ایرنا- نمایشگاه مبلمان و لوستر در کرمان در حالی به بهانه شرایط کرونایی بی‌خبر شروع و تمام شد که برخی برگزاری آن را به علت قیمت های بسیار ارزان تر از فروشگاه های سطح شهر مفید و بعضی نیز آن را محل عرضه مبل های قدیمی و بُنجل تهران می دانند.

به گزارش خبرنگار ایرنا این نمایشگاه که روز جمعه ( پریروز) تمام شد آنطور که غرفه داران گفتند درروزهای نخست برگزاری خیلی خلوت بود چون کسی خبر نداشت و یکباره در یکی دو روز آخر به علت آنکه شهروندان به همدیگر خبر داده بودند با انبوه حضور شهروندان و خریداران مواجه بود.

نمایشگاه مبل که از جمله پرطرفدارترین و پرفروش ترین نمایشگاه ها در کرمان خوانده می شود به مدت یک هفته در محل نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق ( در ورودی شهر کرمان از مسیر رفسنجان و سیرجان) دایر بود.

در روزهای پایانی نمایشگاه در یکی از چهارراه های فرعی شهر کرمان بنر کوچکی از برپایی نمایشگاه مبل را مشاهده کردیم و رفتیم تا ببینیم چه خبر است.

جمعه روز آخر نمایشگاه بود و شلوغ؛ همین که وارد جاده فرعی نمایشگاه شدیم ماموران بهداشتی ایستاده بودند و خودروها را بازرسی بهداشتی می کردند، سالمندان و کودکان اجازه حضور نداشتند و افراد فاقدماسک هم باید در پارکینگ منتظر می ماندند.

نمایشگاه در سه سالن شامل مبلمان و لوستر برگزار شده بود و البته دیگر خبری از خوراکی های همیشگی نمایشگاه نبود، به جای آن الکل و ضدعفونی کننده در دست خیلی ها مشهود بود.

مبل های قدیمی تهران؟

چند بازدید کننده در گفت وگو با ما نمایشگاه را کسل کننده خواندند و گفتند هرچه مبل قدیمی در تهران به فروش نرسیده به کرمان آوردند و اصلا جذابتی ندارد؛ مخصوصا که محصولاتشان شامل تخت و کمد کودک نمی شد و یکنواخت بود.

یکی از بازدیدکنندگان که خود را مرضیه ایرانمنش معرفی کرد گفت: ما هر سه سالن را دیدیم اما انگار همه مبل ها شبیه هم بودند و تنوعی نبود، سال های گذشته واقعا محصولات بهتر و شیک تر بود اما امسال انگار به نوعی سر و ته نمایشگاه را به هم آوردند و حتی تبلیغات درستی هم نداشتند.

او می گوید درست است بخاطر کرونا تبلیغ نکردند اما می توانستند تبلیغ کنند اما برای ورودی محدودیت و نظارت بگذارند، اما الان از روزهای اول کسی نیامده اما امروز در روز آخر نمایشگاه همه به هم خبر داده اند و می بینید که چقدر شلوغ است.

اما قیمت هایشان خوب است

این شهروند به قیمت های خوب نمایشگاه اشاره می کند و می گوید: قیمت ها با مغازه های سطح شهر تفاوت میلیونی دارد و ما واقعا توقع داریم صنف مبل فروشان رسیدگی کند و این تفاوت زیاد برداشته شود تا ما در شهر خودمان با خیال راحت خرید کنیم.

این درحالی است که غرفه دارانی که به نمایشگاه آمده اند در گفت وگو با ما گفتند استقبال همیشه در کرمان خوب است و از نمایشگاه در این شهر راضی هستند.

راست هم می گفتند آنطور که مشاهده می کردیم با اینکه ساعات پایانی کار نمایشگاه بود اما همه فروشندگان مشغول فاکتور کردن بودند و بازار فروش هم داغ داغ بود و می گفتند سه ماه دیگر به کرمان خواهند آمد اما مطمئنا قیمت ها دیگر این نخواهد بود.

جای خالی تولیدکنندگان مبل کرمان؟

آنطور که خبرنگار ایرنا بررسی کرد بیشتر غرفه داران از خارج از کرمان به این نمایشگاه آمده بودند و غرفه دار کرمانی یا نبود یا به تعداد اندک و مسئولان برگزاری نمایشگاه نیز گفتند که بیشتر مبل های نمایشگاه از تولیدی های تهران می آید و کرمان تولیدی مبل زیادی ندارد.

آنطور که گفته شد در این نمایشگاه هیچ کرمانی غرفه نگرفته است. البته برخی افراد مدعی بودند که مبل فروشان کرمان چون با درصد سود بیشتری در سطح شهر محصولاتشان را عرضه می کنند، در این نوع نمایشگاه ها شرکت نمی کنند چون به زیانشان خواهد بود.

تلاش خبرنگار ایرنا برای مصاحبه با تولیدیا عرضه کننده مبل یا مسئولان این صنف در کرمان تا مخابره گزارش میسر نیست تا اگر پاسخی در این زمینه دارند در گزارش درج شود.

یکی از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه گفت: نمایشگاه برای مردم است که در این نمایشگاه ها از تولیدی ها با قیمت خیلی خوب خرید می کنند و سالی دوبار این نمایشگاه برگزار می شود.

او می گفت دور دومی است که مجری برگزاری نمایشگاه در کرمان شده اظهارداشت اجازه تبلیغات نداشته اند و تنها ۷-۸ بنر کوچک در برخی نقاط شهر زدند و به برخی ها نیز پیامک فرستادند.

وی از خبرنگار ایرنا خواست که نامش را در گزارش قید نکند گفت که برگزاری نمایشگاه برای بسیاری از شهروندان خوب و راضی کننده بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha