رگبارهای خفیف ارتفاعات شمالی چهارمحال و بختیاری را فرامی‌گیرد

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: برای روزهای یکشنبه و پس از آن برای روزهای پنجشنبه و جمعه بارش‌های خفیف در ارتفاعات شمالی استان شکل می‌گیرد.

معصومه نوروزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این بارش‌ها موثر نیست و به شکل رگبارهای خفیف ظاهر می‌شود.

وی همچنین برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری افزایش سرعت باد به ویژه در بعدازظهرها پیش‌بینی کرد و گفت: وزش باد منجر به خیزش گرد و خاک محلی در بخش‌هایی از استان می‌شود.

نوروزی تصریح کرد: برای روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه نیز پدیده جوی خاصی پیش‌بینی نمی‌شود و تنها در برخی ساعات وزش باد سرعت می‌گیرد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری از کاهش نسبی دما برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خبر داد و گفت: صبح روز شنبه یکم آبان شهرهای شهرکرد، بلداجی و بن با ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین ایستگاه‌های استان اعلام شد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری در حالی وارد سال آبی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ شده است که با کاهش ۴۰ درصدی بارش‌ها در سال آبی گذشته روبرو بوده و دومین استان کم‌بارش کشور اعلام شده است.

خشکسالی‌های اخیر از سال آبی ۸۵-۸۶ در این استان آغاز شده است و در طول این سالها بین یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰ میلیمتر کمبود بارش در استان گزارش شده که معادل نبود هیچ بارشی به مدت ۲ سال است.

۹۶.۱ درصد مساحت این استان درگیر خشکسالی است و این موضوع بر افت ذخایر آب زیرزمینی این استان به شدت تاثیر گذاشته است.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha