ارائه خدمات در دانشگاه‌‏های بوشهر منوط به داشتن کارت واکسن است

بوشهر-ایرنا- رئیس شورای آموزش عالی استان بوشهرگفت: ارائه هرگونه خدمات حضوری در دانشگاه‌ها و موسسه‎ های آموزش عالی این استان از اول آذرماه سالجاری تنها با ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال مبنی بر تزریق ۲ نوبت واکسن کرونا خواهد بود.

عبدالمجید مصلح روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: انجام واکسیناسیون اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه‌ها و موسسه‎ های آموزش عالی  به عنوان وظیفه سازمانی و تکلیف اجتماعی ضروری بوده و همکاران ملزم هستند از طریق سامانه سلامت نسبت به دریافت کارت واکسیناسیون دیجیتال خود به آدرس www.salamat.gov.ir اقدام  و به شیوه‌ای که بوسیله معاونت اداری و مالی مراکز یادشده تعیین می‌شود، نسبت به ارائه آن اقدام کنند.

وی بیان کرد: کلاس‌های دانشجویان مقطع دکتری در تمامی رشته‌ها از پانزدهم آبان ماه، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار و از این تاریخ به بعد به این دسته از دانشجویان، در صورت دارا بودن شرایط  خوابگاه تعلق می‌گیرد.

مصلح اظهارداشت: اعضای هیات علمی نیز مجاز هستند که حداکثر تا ۵۰ درصد از نشست‎ های هر یک از درس های مقطع دکتری را به صورت مجازی برگزار کنند.

وی افزود: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که جهت انجام پایان نامه خود نیاز به حضور در آزمایشگاه‌ها دارند، پس از تایید ضرورت حضور آنها توسط استاد راهنما و مدیر گروه، می‌توانند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در آزمایشگاه‌ها حضور پیدا و در خوابگاه‌ها مستقر شوند.

مصلح  یادآورشد: شرط حضور در آزمایشگاه‌ها و خوابگاه‌ها داشتن کارت واکسیناسیون دیجیتال است. 

وی افزود: باتوجه به شرایط روز کرونایی و امکانات موجود در دانشگاه‌ها و موسسه ‎های آموزش عالی در خصوص برگزاری حضوری دروس نظری مقطع کارشناسی ارشد بزودی تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: دفاع از پایان نامه به صورت آنلاین و یا حضوری با حداقل نفرات و با رعایت کامل شیوه‌ نامه‌های بهداشتی انجام می‌شود.

وی افزود: کلاس های دانشگاه علمی و کاربردی در تمامی مراکز  با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی از ۱۵ آبان ماه به صورت حضوری برگزار خواهد شد. 

مصلح اضافه کرد: باتوجه به شرایط کرونایی، امکان برگزاری کلاس‌های مقطع کارشناسی سایر دانشگاهها و موسسه‏‌های آموزش عالی در استان بوشهر به صورت حضوری فراهم نیست و در صورت بهبود شرایط در این خصوص تصمیم‌گیری و اطلاع رسانی می‎شود.

وی اظهار داشت: در صورت استمرار شرایط آبی و زرد کرونایی استان، دانشگاه ها و مؤسسه ‎های آموزش عالی تلاش می ‎کنند تا حتی الامکان امتحانات پایان نیمسال تحصیلی جاری در همه مقاطع تحصیلی را به صورت حضوری برگزار کنند.

مصلح یادآورشد: تصمیم‌ها در این خصوص در موعد مناسب لحاظ و اطلاع رسانی گسترده می‏‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha